V benešovském kině se v sobotu 8. srpna uskutečnil už druhý ročník dobročinného bazaru Den pro Afriku.

Dražily se nejhezčí darované věci, které do benešovského kina nepřinesli jen obyvatelé města, ale do aukce přispěla i řada lidí z celé republiky. „Poslankyně Michaela Šojdrová přivezla pět litrů moravské medoviny, skupina No name darovala své DVD a přispěla i řada starostů a firem z okolních obcí,“ řekla organizátorka celé akce Ludmila Šůmová. Dražilo se i několik obrazů, šlo většinou o díla neznámých autorů, kteří pocházejí z Děčínska.

„Jen je škoda, že nepřijela Květa Fialová. Omluvila se a my to zcela chápeme. Dražba měla být zároveň oslavou jejich osmdesátin, které bude mít v září. Dary, jsme ji dopravili v sobotu večer. Měla z nich velkou radost,“ dodala Šůmová.

Zazpívat přijel i lékař děčínské chirurgie Idunnu Ogunwalle. Celou dobročinnou aukci zahájili členové z MPS Boršičané z Boršic u Blatnice a členky hudebního souboru Nivnička v moravských krojích. Jednomu z členů skupiny se také podařilo vydražit vlastník panák slivovice a to za pět set korun. „Byla to poslední věc, která se dražila, vyvolávací cena byla dvacet korun. Šlo spíš jen už o recesi o to více nás překvapila částka za kterou byl panák slivovice vydražen,“ podotkla Šůmová. Výtěžek, který činí bezmála čtyřiačtyřicet tisíc korun, půjde na podporu 138 sirotků adoptovaných v africké Monze.