Klapka, ticho, akce! Takové povely se v pondělí rozléhaly u hotelu Maxičky v Děčíně. Štáb České televize tu točil scény z nově připravovaného televizního filmu režiséra Petra Nikolaeva s názvem Klub osamělých srdcí. Je to příběh z pera spisovatele a scenáristy Martina Bezoušky, který se vrací do raných sedmdesátých let, počátků normalizace, kdy se lidé teprve učili, co to vlastně je.

Ústřední postavou příběhu je Lukáš Knap, dvacetiletý zpěvák a vůdčí duch bigbítové kapely Klub osamělých srdcí. „Je to mladý muž na vrcholu svého mladistvého sebevědomí, které necítí potřebu kompromisu s dobou. Muž, který chce žít v pravdě a pohrdá lží a začíná klouzat po spirále, která se nevyhýbá nikomu a ničemu. Dokonce ani hudbě, kterou hraje,“ popsala postavu Kateřina Vilímková z České televize.

Hlavní roli ztvárnil muzikálový herec Roman Říčař. Za kamerou stojí Marek Diviš. Ve filmu se dále objeví herci Václav Postránecký, Simona Stašová, Oldřich Vlach, Ivana Chýlková či Michal Novotný.

V Děčíně budou filmaři několik dnů, točit budou v Boleticích i v Teplické ulici. Za sebou mají natáčení v dalších místech kraje, například v Ústí nad Labem.

Snímek, který je po seriálu Vyprávěj dalším retro projektem Česká televize, má vzniknout za pouhých devatenáct natáčecích dní. K divákům by se měl dostat v průběhu příštího roku.