Po roce se bylo opět na co dívat a co poslouchat. Již v pátek na děčínské Střelnici soutěžily big bandy do 25 let. Koncertovalo se i na Masarykově náměstí, kde večer proběhlo vyhlášení výsledků a páteční program zakončil se svým vystoupením Sebastian. V sobotu se festival přesunul do svého „hlavního města" České Kamenice, kde nechyběl tradiční průvod městem.

Předvedly se také mažoretky, jejichž vystoupení na náměstí se lidem líbilo. V místním Domě kultury pak soutěžily big bandy nad 25 let. I letos jejich výkony hodnotila odborná porota, ve které nechyběl ani Felix Slováček. Na své si přišly i milovníci dechovky, večer se pak představil jako host Roman Vojtek, zazpíval i zpěvák Tomáš Savka. V sobotu odpoledne sice festival trochu narušil déšť, ale program pokračoval podle plánu – ceny se v půl osmé večer rozdělovaly pod deštníky.

Lidé pak vydrželi navzdory počasí až do konce. Festival ale během víkendu hostila i další města na Děčínsku, která viděla některé části programu – hudebníci zavítali do Krásné Lípy, Rumburku, Hřenska či Janova. Festival pokračoval i v neděli v Růžové a Arnolticích, hudebníci zamířili stejně jako v loňském roce také do Německa, a to do Bad Schandau a do Pirny.