O téměř tři sta lidí klesl během února na Děčínsku počet lidí bez práce. Oproti lednu, kdy došlo k nárůstu, jde o zlepšení, důvod k jásání to ale není. I nadále je na Děčínsku bez práce více než deset tisíc lidí – na konci února jich bylo 10 670, což je přesně o 275 lidí méně než v předchozím měsíci.

„Kladně se na této skutečnosti mohly projevit příznivé klimatické podmínky, především teplé počasí a absence sněhu," uvedl krajský analytik Radim Tuček.

Děčín a Louny – to jsou dva okresy, kde nezaměstnanost klesla na severu Čech během února nejvíce. Na Děčínsku nyní činí míra nezaměstnanosti 11,7 procent, v lednu to bylo rovných dvanáct procent. Vůbec nejlepší je situace na Litoměřicku a na Teplicku.

Nezaměstnanost v Ústeckém kraji v únoru stagnovala na 11,9 procenta, bez práce bylo 67 977 lidí. Všech sedm okresů kraje se vešlo do první dvacítky regionů s nejvyšším podílem nezaměstnaných. Sever Čech tak nadále zůstává oblastí s nejvyšší nezaměstnaností v zemi.

Dosažitelných uchazečů mezi 15 a 64 lety, tedy těch, kteří mohou okamžitě nastoupit do zaměstnání, bylo v únoru 66 560. Celkové statistiky ale uvádějí všechny nezaměstnané včetně žen na mateřské či rodičovské dovolené, uchazeče na rekvalifikačních kurzech nebo vězně. Dobrá zpráva je, že se v Ústeckém kraji  za poslední měsíc zvýšil počet volných míst. Na konci února jich bylo 2 466, tedy o 392 více než v lednu. Podle odborníků by se měla situace na trhu práce dále mírně zlepšovat díky startu sezonních prací.

I přes mírné zlepšení zůstává Děčínsko okresem s vysokým počtem chudých obyvatel. V posledních měsících tu totiž prudce narostl objem vyplacených sociálních dávek.

„Důvodem meziročního nárůstu počtu vyplacených dávek a výdajů byl zejména vyšší počet uchazečů o zaměstnání bez nároku na podporu v nezaměstnanosti a příjmová situace domácností," uvádí zpráva úřadu práce 
o vyplácení dávek.