Stačí vyběhnout pár schodů a skočit na širokou skluzavku vedoucí do jednoho z venkovních bazénů. „Skluzavka je dlouhá 11,7 metru a stála přibližně 1,9 milionu korun,“ uvedl ředitel Děčínské sportovní Igor Bayer. Instalace nové atrakce byla o něco snadnější, než pokud by se muselo stavět od začátku. V bazénu totiž byla od jeho vybudování před dvaceti lety hotová příprava na zakončení skluzavky. Stejně jako na protějším konci téhož bazénu je připravený dojezd pro venkovní tobogán. I o ten by se měla v budoucnu nabídka děčínského plaveckého areálu rozšířit. „Musíme mít nabídku takovou, aby byl náš plavecký areál co nejvíce lákavý nejen pro Děčínské, ale i pro návštěvníky z okolí,“ řekl primátor Jiří Anděl.

Nyní se ale magistrát soustředí na jiné dva velmi nákladné projekty. Velmi akutní je výměna velkého padesátimetrového bazénu, který je zlomený a uniká z něj voda. Vyjít by měla na přibližně 150 – 200 milionů korun a zahrnuje i zimní zastřešení bazénu nebo jeho rozšíření o 2,5 metru na 25 metrů. Samotná vana podle dřívějších odhadů stojí okolo 20 milionů korun. Vzhledem k extrémnímu růstu cen ale bude potřeba i změnit rozpočet této investiční akce směrem k vyšším cenovkám. Mělo by dojít také na nové technologie, které snáze udrží teplotu termální vody.

„Výměna bazénu a jeho zastřešení se může, i kvůli financím, dít po etapách. Chceme mít koncepci kompletní, v první fázi bude rozhodně výměna vany,“ uvedl náměstek primátora Martin Pošta. Magistrát už vyhlásil výběrové řízení na zhotovení projektové dokumentace, teprve po jejím dokončení bude známá přesnější odhadovaná cena. Jen samotná dokumentace by měla vyjít na pět až šest milionů korun.

Počítá se také s rekonstrukcí saunové části plavecké haly, která by měla vyjít na přibližně 25 až 30 milionů korun. „Když se začalo se saunovými rituály, ukázalo se, že je o ně velký zájem. Chceme proto rozšířit počet saun, zvětšit jednu na saunové rituály, lépe poskládat recepci, aby mohl být příchod i od bazénů,“ doplnil Martin Pošta. Na rekonstrukce chce Děčín získat dotace, pokud budou vyhlášené vhodné dotační tituly, například na obnovy sportovišť.

Plavecký areál na Starém Městě ve své dnešní podobě vznikl v roce 2001, kdy nahradil starší koupaliště. Tehdy město jeho stavba vyšla na přibližně 130 milionů korun. Jak se ale později ukázalo, ne všechny práce byly odvedené kvalitně, a tak bylo již nutné například vyměnit izolaci střechy. Pouhý rok po otevření plavecký areál zatopily velké povodně na Labi.