Děčínský urgent se stal jedním ze 120 podobných oddělení v Česku. Svou koncepcí je ale první svého druhu v Ústeckém kraji a jedním z prvních v republice.

„Urgentní příjem je zcela nově zřízené oddělení, které zásadním způsobem ovlivní trajektorii pacienta v naší nemocnici. Jeho základní filozofií je zajištění dostupnosti akutní zdravotní péče na jednom místě, a to bez ohledu na závažnost pacientova stavu, jde o takzvaný bezprahový urgentní příjem – pod heslem: lékař přichází za pacientem,“ vyzdvihuje přednosti nového pavilonu Eva Smržová, primářka urgentního příjmu děčínské nemocnice.

Základní škola ve Vojanově ulici v Děčíně.
Skončí Rajchl po 12 letech v čele Vojanovky? Děčínská rada jej odvolala

Krajská zdravotní, která stavbu financovala s pomocí evropské dotace, ve středu nový pavilon slavnostně otevřela a zároveň pozvala k jeho prohlídce veřejnost. Toho využily desítky lidí, které se přišly podívat na nejmodernější pracoviště děčínské nemocnice. "Zájem o práci v novém pavilonu je, hlásí se nám lékaři i sestřičky. Stále nabíráme personál," řekl ředitel děčínské nemocnice Michal Hanauer.

Vznik nového pavilonu s urgentem jsme zachytili na časosběrném videu:

Zdroj: Krajská zdravotní

Do provozu začne nová budova nabíhat hned ve čtvrtek 21. března. Jako první přijde na řadu sterilizace operačních sálů, aby se do něj postupně mohl nastěhovat personál nemocnice. Od konce března v něm první služby nabídne radiodiagnostické oddělení, po Velikonocích zahájí v novém pavilonu provoz anesteziologicko-resuscitační oddělení a jednotka intenzivní péče.

Operovat se v novém pavilonu začne druhý týden v dubnu a první pacienty na samotný urgentní příjem přivezou sanitky na začátku května.