O změně ve vedení lánského zámku informovalo Rádio Prostor, které se odkazuje na zdroje v Kanceláři prezidenta republiky. "Děkujeme za váš dotaz. Personální záležitosti nebudeme v současné době veřejně komentovat," uvedl na dotaz Deníku odbor komunikace KPR. Podle Prostoru si měla Krupičková již lánský zámek prohlédnout společně s hradní kancléřkou Janou Vohralíkovou. Společně s ní řeší také budoucí směřování zámku. Kancelář prezidenta již dříve řekla, že Petr Pavel v Lánech neplánuje žádný soukromý ani pracovní program.

Iveta Krupičková pracovala na děčínském zámku, který se za jejího vedení stal nejnavštěvovanějším v Ústeckém kraji, do roku 2019, kdy ji náhle tehdejší rada města odvolala. Důvodem měly být problémy v hospodaření a s nakládáním s majetkem, tehdejší vedení mluvilo o značných škodách, které měla způsobit. Následný audit a ani policejní vyšetřování žádné způsobení škody městu neprokázaly. Státní zastupitelství navíc informovalo radnici, že podezření z hospodářských trestných činů, se kterým se na něj obrátila, bylo zjevně neodůvodněné.

Zámek LányZámek Lány, ilustrační fotoZdroj: CC BY-SA 4.0: Vlach Pavel; Wikimedia

Město se tak Ivetě Krupičkové dva roky po jejím odvolání omluvilo. „Omlouváme se Ivetě Krupičkové za to, že jsme v reakci na personální výměnu ředitelky Zámku Děčín spojovali její odchod s informací, že z její strany došlo k řadě závažných pochybení,“ napsal tehdy děčínský magistrát na své webové stránky. Právě o očištění svého jména se Krupičková po celou dobu snažila. „Dvakrát jsem městu posílala předžalobní výzvu. Nikdo ze mnou ale nepřišel a neomluvil se z očí do očí, ani mi zatím nepřišel žádný oficiální dopis. Jsem ráda, že se ukázalo, že ze mne sejmuli ten balvan a spousty lží. Pro sebe to považuji za uzavřené,“ řekla Deníku krátce po zveřejnění omluvy na webu Krupičková.