Nepříjemnou komplikaci připravuje cyklistům Cyklostezka Ploučnice mezi Děčínem a Benešovem nad Ploučnicí. V Soutěskách totiž cyklisty vyvede přímo na hlavní silnici, po které denně jezdí nejen osobní auta, ale také stovky kamionů. Jinudy přitom není možné projet. Cyklisté, ať se jim to líbí nebo ne, musí asi kilometr šlapat 
v rušném provozu.

Cyklisté z toho moc nadšení nejsou.

„Je to problém hlavně ve chvíli, když s vámi jedou malé děti," říká Petra z Děčína. „Na té silnici je totiž šílený provoz," dodává.

V čem je problém? „Jeden 
z majitelů pozemků nesouhlasil s výstavbou cyklostezky na svém pozemku, a proto vede část trasy po silnici," uvedl pro Děčínský deník mluvčí Ústeckého kraje Zdeněk Rytíř.

Podle něj měl majitel pozemku takové požadavky, které nemohl Ústecký kraj jako investor cyklostezky přijmout.

„Kraj řešil výkup pozemků prostřednictvím externího dodavatele. Podrobnosti k tomuto obchodnímu případu nelze v tuto chvíli sdělit," dodal Rytíř. To, že cyklostezka řidiče vyvede na rušnou silnici, kde jde, zejména v úseku kolem skály, kudy musí cyklisté projet, doslova o zdraví, bylo podle mluvčího v plánu už od začátku.

„Již v průběhu projektování cyklostezky se objevily problémy s pozemky, a proto se cyklostezka vyprojektovala tak, jak se současně staví," dodal Rytíř s tím, že bez vypořádání majetkoprávních vztahů k pozemkům, na nichž se staví, by nebylo možné získat ani územní rozhodnutí, ani stavební povolení – a už vůbec by nebylo možné žádat o dotaci. Ta sice byla pozastavena, ale staví se dál –  kraj zatím cyklostezku platí ze své kasy. Zda se někdy podaří problém vyřešit není jasné. Cyklisté mají ale jinou naději – některé obce totiž bojují o to, aby po silnici II/62, po které cyklostezka vede, nejezdily kamiony.