Protože Bady dosáhl plnoletosti, z boletického ústavu odešel a zmizel.

O Badym média letos již několikrát v souvislosti s jeho útěky informovala. Bady spolu se starším komplicem téměř ukopal v Krupce k smrti  v roce 2010 dvanáctiletého Patrika. Jako nezletilý se vyhnul vězení. Skončil proto 
v Chrastavě v ústavu pro nezletilé. Kvůli agresivnímu chování v prosinci 2010 byl ale převezen do boletického výchovného ústavu. Odtud ale několikrát utekl.

„Nejsme vězení," zopakoval tehdy několikrát ředitel ústavu Pavel Bártík na kritiku veřejnosti, že Bady tak snadno utíká.

Za předchozí útěk ho koncem roku 2012 soud poslal na osm měsíců do vězení. Jenže lednová amnestie prezidenta Václava Klause 2. ledna mu dala svobodu.

V okamžiku, kdy policisté Badyho zadrží, mu hrozí soud  a následně vězení pro maření soudního rozhodnutí.

„Protože mladík je na útěku a podle jeho blízké příbuzné odjel za rodiči do Anglie, bude během listopadu vydán mezinárodní zatýkací rozkaz. Na jeho základě může hledaného anglická policie zadržet a předat do České republiky," uvedl k případu soudce ústeckého krajského soudu Jan Chocholatý. Dodal, že vzhledem k tomu, že jednání mladíka se týká kauzy z doby jeho nezletilosti, nebude se ke jménu mladíka na útěku vyjadřovat. Podle informací Děčínského deníku jde ale právě o Badyho.

Bady vzbuzuje obavy veřejnosti. Známé je varování soudkyně, která soudila kauzu několikahodinového mučení dvanáctiletého Patrika. Dva romští mladíci byli odsouzeni za týrání s rasovým podtextem.

Soudkyně na Badyho adresu jednou řekla: „Je otrlý, neštítí se ničeho. Apeluji na veřejnost: Dejte si na něj pozor!"