Mírou změnu k lepšímu přinesl trh práce na Děčínsku během března. Počet lidí bez práce klesl. I tak je ale bez stálého místa na Děčínsku 10 518 lidí. Největším problémem je dlouhodobě nedostatek pracovních míst, těch bylo na Děčínsku na konci března pouhých 368. Jak se ale ukazuje, lidé často nechtějí pracovat.

Stačí se podívat do Šluknova, kde nemá práci cca 600 lidí. Jenže místní firma, Plaston Šluknov, musí dovážet zaměstnance z Polska.
„Překvapilo mě, že nabírají lidi v Polsku," řekla Děčínskému deníku starostka Šluknova Eva Džumanová.

Děčínsko patří dlouhodobě mezi okresy s nejvyšší nezaměstnaností v Česku. Špatně je na tom v celorepublikovém srovnání také celý Ústecký kraj. Na konci března bylo bez práce v kraji přes 66 tisíc lidí, což je sice o tisícovku méně než v únoru, všech sedm okresů kraje se ale vešlo do první dvacítky regionů s nejvyšším podílem nezaměstnaných.

Podle analytika krajského úřadu práce Michala Tučka úřady práce mírný pokles čekaly.

„Je to v tomto ročním období očekávaný jev, který by se 
v dalších měsících měl ještě stupňovat," řekl Tuček s tím, že se v Ústeckém kraji za poslední měsíc zvýšil počet volných pracovních míst – na konci března jich bylo 25 95, 
o 129 více než únoru. Na jedno volné místo tak připadá v průměru 25,8 uchazeče.

ČÍSLO DNE: 10 518
10 518 lidí na Děčínsku nemělo na konci března práci. Je to mírně zlepšení – na konci února bylo v našem okrese bez práce 10 670 lidí. Míra nezaměstnanosti se tak mírně snížila, a to z 11,7 na 11,6 procenta. V celém Ústeckém kraji je v současné době bez práce celkem 66 951 lidí.