Oprava vyšla na několik set tisíc korun. Opravená ubytovna by měla pomoci nalákat nové zaměstnance, které nemocnice nezbytně potřebuje. Nemocnici chybí nejen lékaři prakticky na všech odděleních, ale také sestry, kvůli jejich nedostatku zavřela na prázdniny některá oddělení.

Do oprav ubytovny pro zaměstnance investovala Krajská zdravotní 310 tisíc korun.

„Po opravě se znatelně zlepšily ubytovací podmínky a zvýšil komfort bydlících. Bylo také doplněno požárně bezpečnostní řešení, aby vyhovovalo současným bezpečnostním požadavkům," uvedla vedoucí tiskového oddělení Krajské zdravotní Eva Urbanová.

V ubytovně, která je v areálu nemocnice, je osm samostatných pokojů, nechybí ani kuchyňky nebo koupelny se sociálním zařízením.

„Jsem rád, že kromě realizovaných i připravovaných investic většího charakteru dochází i na ty menší, nicméně stejně potřebné. Rekonstrukce ubytovny je dalším krokem ke zlepšení sociálního zázemí pro nově přicházející lékaře a střední zdravotnický personál," připomněl ředitel děčínské nemocnice Michal Hanauer další investice, které do děčínského špitálu v nejbližší době zamíří.

V plánu je totiž rekonstrukce budovy, ve které sídlí interna, dětské nebo neurologické oddělení. Panelák z konce 80. let minulého století je totiž v poměrně špatném stavu, například má poničenou fasádu. Jeho oprava by měla vyjít na desítky milionů korun a měla by se stát největší plánovanou investicí v děčínské nemocnici. Kdy k ní dojde ale není jasné, mluví se o ní totiž již delší dobu.

Mnohem levnější bude pořízení magnetické rezonance, která by měla být v budově chirurgie. Ta by měla vyjít na 35 milionů korun a měla by zajišťovat vyšetření, za kterými se doposud muselo do Ústí nad Labem, pro pacienty z celého okresu Děčín.

Některá onemocnění, případně úrazy, je přitom možné přesně diagnostikovat právě pouze za použití magnetické rezonance. V současné době je v Děčíně počítačový tomograf.