Musel, jeho maminka měla špatné průtoky v pupečníku. Po narození se ukázalo, že trpí dětskou mozkovou obrnou. Bez pomoci se neobejde.

Jeho příběh zaujal Lenku Krejzovou Punčochářovou, která se rozhodla, že Tobiáškovi pomůže. Rozhodla se proto vydat kalendář na rok 2017, jehož výtěžek půjde právě na pomoc Tobiáškovi.

„V první várce se jich objednalo sedmdesát kusů a věřím, že minimálně třicet se jich ještě objedná. Někteří lidé dávají peníze i bez kalendáře," uvedla Lenka, která již v minulém roce pomohla například Terezce Vomáčkové; tehdy se jí na pomoc podařilo získat 17 tisíc korun.

Kalendář pro Tobiáška, který Lenka také sama nafotila, stojí 199 korun a lidé si ho mohou u Lenky objednat buď tak, že jí napíšou na facebooku, nebo se jí ozvou na její e-mail lenkapuncocharo-va@seznam.cz.

Lidé, kteří chtějí pomoci těžce postiženému Tobiáškovi z Rumburku, si mohou koupit charitativní kalendář za 199 korun.Zdroj: Archiv

Kalendáře jsou již k dispozici, k předání peněz by pak mohlo dojít v lednu nebo v únoru příštího roku.

Tobiášek je určitě využije. Nejen, že od narození musí každý den doma cvičit, ale také každý rok jezdí do lázní, jednou týdně podstupuje kraniosakrální terapii. Navštěvuje bazén a vířivku.

Díky rehabilitacím má šanci na zlepšení svého stavu. I proto rodina potřebuje peníze.

Tobiášek má navíc i problémy se zrakem, musí jezdit na speciální oční rehabilitace. Již v roce a půl musel na operaci obou očí a rodiny věří, že díky cvičení už nebude na žádnou muset jít.

I přes svůj těžký osud je Tobiášek veselý, snaživý a rád zpívá a povídá si.

Pomoc těžce postiženým dětem od dobrovolníků není na Děčínsku v posledních letech ničím výjimečná. 
V mnoha případech zaštiťují pomoc například Andělé bez křídel, dětem pomáhají také organizátoři různých akcí, například hudebního festivalu Ludvíkovický Růžák, kde letos lidé vybírali peníze na postiženou Johanku z Verneřic, nebo Rockfestu v Růžové, jehož letošní ročník pomohl Viktorce.

Psali jsme: Festival Růžák pomohl dalšímu dítěti. Postižená Johanka si v Děčíně převzala šek…ZDE…