Nic moc. I tak se dá zhodnotit kvalita řidičů na Děčínsku v loňském roce. 
V počtu zaviněných nehod totiž řidiči na Děčínsku patří do první desítky okresů v celém Česku. Vyplývá to z žebříčku ČSOB pojišťovny. Děčínu patří sedmé místo – na severu Čech se před něj dostal pouze okres Ústí nad Labem.
„Index ČSOB pojišťovny vychází z počtu pojistných událostí z povinného ručení 
u řidičů osobních aut," uvedl mluvčí pojišťovny Petr Milata.

První tři místa žebříčku patří Praze, Ostravě  a Brnu.

„V metropolích jako je Praha, Ostrava či Brno je mnohem větší koncentrace vozidel. Míra rizika vzniku nehody je tu tak mnohem větší než v městech a oblastech s nižší hustotou silniční sítě a počtem aut," uvedl Jaroslav Král, ředitel odboru pojištění ČSOB pojišťovny. „Faktem ale je, že postavení motoristů 
z Prahy, Ostravy a dalších metropolí České republiky coby těch, kteří bourají nejčastěji, dlouhodobě nikdo neohrožuje. Stejně tak i na opačné straně žebříčku ČSOB Indexu kralují po několik let vždy motoristé z Vysočiny či východních Čech," dodal.

Hodnoty ČSOB Indexu počítá pojišťovna od roku 2008 na základě statistik škod z povinného ručení pro vozidla do 3,5 tuny, a to jako podíl počtu pojistných událostí z povinného ručení způsobených 
v daném období řidiči z příslušného okresu a počtu vozidel pojištěných v této době 
v daném okrese.

Například hodnota 10,48 procent pro motoristy z Prahy za roku 2013 tak znamená, že na každých sto pojištěných aut zde připadlo více než 10 zaviněných nehod.

Naproti tomu u řidičů 
z okresu Havlíčkův Brod, kteří jezdili v uplynulém roce nejbezpečněji, je riziko zavinění nehody téměř čtyřikrát nižší (2,82 nehody na 100 pojištěných aut).

Okres Děčín má hodnotu 6,19 procent, Ústí nad Labem, jemuž patří 5. příčka v žebříčku pak 7,03 procent.
Loňský rok nebyl, pokud jde o nehody, na Děčínsku příliš příznivý. Zemřelo totiž devět lidí – o rok dříve zahynul při nehodě pouze jeden člověk.

„Během komplikací na silnici se zranilo lehce 192 osob, těžce 27," uvedla ke statistice 
z loňského roku policejní mluvčí Petra Trypesová.

Celkem za loňský rok policisté vyjeli k více než 1 100 autonehodám. Ve skutečnosti jich ale bylo mnohem více. Policii je totiž nutné hlásit jen některé nehody. Například pokud je u bouračky někdo zraněn nebo zabit, případně je nehodou způsobena škoda třetí straně.

Okresy, kde se loni v Česku bouralo nejvíce:
1, Praha hl.m.
2, Ostrava
3, Brno-město
4, Praha-západ
5, Ústí nad Labem
6, České Budějovice
7, Děčín
8, Karviná
9, Plzeň – město
10, Zlín