Místní lidé se už ani nediví, když se tu stane dopravní nehoda. Pokud mají řidiči štěstí, skončí ve škarpě, pokud smůlu, zřítí se i s autem  dolů ze stráně.

Nebezpečné „esíčko" pár metrů za Malou Velení se stalo konečnou pro desítky aut
– osobních i nákladních. Jednou se tu vyboural kamion 
s pivem, jindy pekař, který se zřítil ze stráně a rozsypal pečivo po celé louce.  Jen minulý týden se tu staly dvě dopravní nehody; v létě minimálně další dvě. Při jedné z nich skončilo auto převrácené na střeše poté, co se zřítilo dolů ze stráně. Řidič se zranil, odvezla ho záchranka.

Přestože se o nebezpečném úseku ví – bourá se tady už desítky let – zatím se žádných úprav ve prospěch řidičů nedočkal.

To by se ale mělo v následujících letech změnit. Podle Správy a údržby silnic je již připraven projekt na úpravu úseku. Stavba již dokonce dostala zelenou od silničního správního úřadu.

„Vlastník silnice, Ústecký kraj, připravuje realizace stavby na období 2014 – 2015. V rámci stavebních úprav zmiňovaného úseku silnice bude provedena výstavba opěrné zdi v pravotočivé zatáčce před obcí a instalace záchytného zařízení – silničních svodidel," uvedla Lenka Holovská ze Správy a údržby silnic Ústeckého kraje.

Na zrádné esíčko policie upozorňovala již několikrát.

„Dopravní inspektorát neustále upozorňuje na nedostatky v silničním provozu 
a ke stavu vozovek, nicméně není v naší gesci s tím více dělat," uvedla děčínská policejní mluvčí Petra Trypesová a dodala: „Policie v rámci svých kompetencí upozorňuje vlastníky komunikací a předkládá vhodná doporučení na zlepšení situace v rizikových oblastech. Je ale především na řidičích samotných, jakým způsobem budou projíždět tímto úsekem," uzavřela mluvčí.

Právě nedisciplinovanost řidičů je v tomto úseku největší problém. Pokud do esíčka vjedou rychle, mohou se snadno dostat do problémů 
a vyletět ze silnice ven, protože to prostě neuřídí. A je úplně jedno, z jakého směru přijedou, esíčko je totiž zrádné obousměrně.

Dalším problémem je, že je tu silnice poměrně úzká.

„Pokud tady potkáte kamion, pak se modlíte, abyste se vešli. Stačí, aby kamion přejel středovou čáru, vy se mu budete chtít instinktivně vyhnout – a letíte," varuje jeden z místních obyvatel.