V Liberci i Jablonci byla situace místy vyhrocená. Policie později informovala, že tam řešila celkem tři přestupky proti občanskému soužití. Proto byli na děčínském Masarykově náměstí připraveni také policisté včetně těch v civilu, kteří měli za úkol krotit vášně obou táborů.  

Na náměstí v Děčíně se sešlo několik stovek lidí. Na prezidentského kandidáta si ale musely počkat až do téměř půl šesté. Za to se následně Andrej Babiš omluvil.

Někteří přítomní přišli vybaveni protibabišovskými transparenty, jeden z jeho odpůrců roznášel mezi lidmi letáčky vyvracející některá nepravdivá či zavádějící tvrzení z Babišovy kampaně. Během dlouhého čekání místem znělo skandování "Kde ho máte?" a nebo "Kašle na vás!".

Andrej Babiš dorazil do Jablonce.
Babiše do koše, znělo Jabloncem. Expremiéra vítali hlavně odpůrci

Bývalý předseda vlády hovořil k přítomným zhruba půl hodiny. Přibližně stejný čas pak věnoval i osobním rozhovorům a focením s příznivci, než se odebral do místního podniku na večeři.

Proslov nepřinesl v podstatě nic překvapivého. Zazněla kritika současné vlády, protikandidáta Petra Pavla i novinářů. 

V prvním kole prezidentské volby v Děčíně zvítězil právě Andrej Babiš, který zde získal 45,74 procenta hlasů. Druhý skončil Petr Pavel (29,52 procenta).