Mladá ambiciózní studentka architektury Stanislava Šulcová nadchla porotu Středoškolské odborné soutěže svou studií na obnovu bývalého větrného mlýna v Mikulášovicích a zvítězila.

Krajské kolo soutěže se konalo na půdě Střední průmyslové školy v Ústí nad Labem a díky Stanislavě Šulcové tam měl i Šluknovský výběžek své zastoupení. Studenti postupující z okresních soutěží obhajovali před porotou své práce celkem v šestnácti vědních oborech. Celkem se do klání zapojilo jednaosmdesát autorů s dvaašedesáti odbornými pracemi.

O jednu z hlavních cen usilovala také mikulášovická Stanislava Šulcová, která je studentkou střední stavební školy v Děčíně. Obhajobu své práce zvládla na jedničku, ve své kategorii zvítězila a postoupila do celostátního kola, které se bude konat 11. až 13. června v Chrudimi. Nelehký úkol, projekt obnovy bývalého větrného mlýna v Mikulášovicích, zvládla skvěle, a přestože tento historický objekt již nestojí na svém místě, řešení jeho moderního nástupce porotu i další laické posuzovatele opravdu nadchlo. Mikulášovická Stanislava Šulcová po právu získala metu nejvyšší.