„Vždycky v červenci jdu na brigádu a v srpnu to utratím za oblečení. Ve slevě toho nakoupím dvakrát tolik, než kdybych to kupovala před sezónou,“ tvrdil osmnáctiletá studetka Jana Krčmářová z Děčína.

Vysněné zboží si totiž teď lidé mohou pořídit se slevou pohybující se v rozmezí dvaceti do více než padesáti procent.

V děčínském hypermarketu Tesco připravují hned několik slev, které budou končit až v půli září. Některé však i dříve, protože každý druh sortimentu má své období slev.

„V současnosti máme padesátiprocentní slevy na zahradní sortiment, camping, outdoor a hračky. V půli srpna plánujeme slevy na sortiment bazénů a potřeb na koupání a pětadvacetipro­centní slevy na kola, cyklistické potřeby a kolečkové brusle,“ vypočítala mluvčí hypermarketu Tesco v Děčíně Jana Matoušková.

Hypermarket Hypernova se slevami ještě vyčkává a plánuje je až na přelom měsíců srpna a září.

„Zatím jen mohu prozradit, že se slevy budou týkat letního oblečení, obuvi a zahrádkářských potřeb, o výšI slev jesme zatím nerozhodli, ale zákazník se vše včas doví,“ slíbil Dalibor Kytýr, mluvčí společnosti Ahold, která provozuje síť prodejen Hypernova.

Se slevami nezahálí ani drobní prodejci.

Špičková jízdní kola lidé seženou až se čtyřicetiprocentní slevou.

„Největší zájem jsme zaznamenali o špičková kola,“ uvedl majitel firmy Kursport Milan Myšík. Dodal, že výše slevy v jeho síti prodejen se odvíjí od celkové ceny prodávaného zboží a potrvá do začátku podzimu.

Jednu z nejzajímavějších slev nabízí síť prodejen Hudy. Na veškeré oblečení v kamenných obchodech garantuje slevu ve výši třiceti. Tato akce potrvá do konce měsíce srpna.

Do stejného termínu nebo do vyprodání zásob bude trvat akce slev v síti prodejen Apollo sport. Akce se týká letního oblečení a obuvi.

„Výprodeje máme po celý rok, na poslední kusy jednotlivých typů poskytujeme až padesátiprocentní slevu. Rozsáhlejší akce se zatím neplánuje,“ uvedla prodavačka Kasp sport Milada Novotná.

TOMÁŠ LUCZKÓW