„Chytil ji pod krkem a hodil s ní tady na ten hydrant." Tak popisuje fyzické napadení obyvatelky domu v Děčíně na Kamenické ulici 129 jeden z svědků: Luděk Bodlák. Celý incident se odehrál v pátek 8. června večer při místní domovní schůzi nájemníků.

Útočníkem byl podle našich informací jeden z obyvatel domu, který se na chodbě v přízemí nerozpakoval fyzicky napadnout jinou obyvatelku. Důvod? Údajně se mu nelíbí některé stavební úpravy, jimiž  starý dům v současné době prochází.

„Předsedkyně sdružení vlastníků zaběhla ve strachu před ním ke mně do bytu. Volali jsme městskou policii," popsal Bodlák s tím, že napadena byla agresorem její zástupkyně.

Když strážníci přijeli na místo, zjistili, že útočníkem byl dvaačtyřicetiletý muž.

„Po poučení hlídkou městské policie se nájemníci rozhodli pro podání trestního oznámení," uvedl  mluvčí strážníků Tomáš Pavlík s tím, že si případ k dořešení převzala státní policie.

„Případ máme nahlášený a šetříme ho jako přestupek proti občanskému soužití," potvrdil děčínský policejní mluvčí Vojtěch Haňka.
Napadená žena se nechtěla k incidentu příliš vyjadřovat.

„No tak mu ujely nervy. Už se mi omluvil," uvedla s tím, že si nepřeje zveřejnit své jméno. Redakce ho má ale k dispozici. Zná i totožnost útočníka –  ten ale nebyl v pátek doma.

Zažili jste i vy sami někdy nějaké problémy mezi nájemníky? Napište nám své zkušenosti na e-mail decinsky@denik.cz.