Děčínská tržnice v Podmoklech se zřejmě znovu rozšíří o další stánky. Město totiž vypovědělo nájemní smlouvy na tamní pozemky dvěma podnikatelům, kteří na nich měli vystavět nové objekty. Důvod? Podnikatelé nesplnili podmínku a nezačali na pozemcích do konce loňského roku stavět. Pozemky měli v nájmu Nuhi Kaili a Helena Wilczynská.

„Jsem rozzlobený. Na vině je paní Wilczynská, se kterou jsem uzavřel dohodu, že stavět budeme, ale ona najednou obrátila. Já tu chtěl vystavět nízkou budovu s restaurací a ordinací pro manželku, která je lékařkou, bez svolení druhého nájemce, paní Wilczynské, ale nemůžu,“ rozčiloval se Kaili.

Proti výpovědi z nájmu se Kaili chce odvolat, a pokud radnice vyhoví, chce stavět sám. Tvrdil, že Helena Wilczynská dělala všechno pro to, aby se termín výstavby prošvihl. „Mohla mi to ale říct na rovinu, že stavět nechce, já bych se podle toho zařídil a nevyhodil zbytečně desítky tisíc korun,“ řekl Kaili. Nechal totiž zpracovat na výstavbu domu v proluce mezi objektem spořitelny a Heleny Wilczynské studii. Ta se prý Wilczynské nelíbila, a tak nechal udělat další. Přestože do ní nechal zapracovat připomínky Wilczynské, neuspěl znovu.

„Nakonec si vybrali vlastního člověka, Mirko Šmajlera, který měl studii zpracovat, jenže ani jemu nepředali potřebné doklady,“ uvedl Nuhi. Šmajler to potvrdil. „Jenže tím, že paní Wilcynzská stavět nechce, nic neporušila, takové rozhodnutí je jejím svatým právem,“ uvedl Šmajler.
Helena Wilczynská se nechce v záležitosti pitvat. „Jednoduše řečeno, nemám peníze na to, abych tu něco stavěla. Navíc jsem chtěla přistavovat prosklenou zahradní terasu. Sousedila by se zdí objektu Nuhiho Kaili a to se mi nelíbilo. Skleněná by tak mohla být prakticky jen střecha,“ uvedla Wilczynská.

Nuhi Kaili však vidí příčiny jinde.

„Její přítel, František Pelant, kandiduje v komunálních volbách za sociální demokracii. Předpokládá, že se dostane na radnici, pozemky koupí a pak si tam postaví, co sám bude chtít. Ale to půjde jen přes moji mrtvolu,“ zlobil se Kaili.

Nařčení se František Pelant vysmál. „To jsou velmi hloupé řeči, nic víc k tomu nemůžu říct,“ uvedl.

Nicméně je jisté, že město s tržnicí záměry má. „Pokud budou finance, měla by se tržnice upravit a rozšířit už v příštím roce,“ uvedla Markéta Lakomá z kanceláře děčínského primátora.