Letos se v Mikulášovicích uskuteční již jubilejní 15. ročník free Tibet, a to v sobotu 19. října. Proto jsme se vám rozhodli tento, dnes již kultovní festival, blíže představit.

„Dodnes jsme její neúčast nepochopili," uvedl za pořadatele Hugo Eminger. „Ještě den před koncertem jsme jim volali a vše bylo v pořádku, těšili se k nám. Ovšem v den koncertu už nebrali telefony a nepřijeli," dodal Eminger.

V té době byli Cosmetic Punk velice populární a dokonce měli své barevné plakáty obřího formátu A2. „To byl na tehdejší dobu velký luxus," usmál se Eminger.

Nakonec to atmosféru samotného festivalu, který se opět konal v rumburském klubu Netopýr, neovlivnilo. Fanoušků dobré hudby přišlo přes dvě stovky a na největší hvězdu se ani nikdo moc neptal.

„Od té doby jsme si to ověřili už několikrát: Kdo je hvězdou v Praze, neznamená, že je hvězdou i u nás ve výběžku," rozesmál se Eminger.

Na festivalu dále vystoupily kapely Toxic People, Neřesti, Action a V.N.P. Zvláště poslední kapela udělala na festivalu „velký dojem". „Tehdy jsme poprvé pozvali kapelu, aniž bychom věděli, jak hraje. Prostě se nám sami nabídli. Jenže, když partička z Ústí, (její zkratka V.N.P. znamenala „Vyližte nám prdel"), zahrála, byli jsme v šoku," vzpomínal pořadatel free Tibet. Na pódium vlítli kluci v maskách. „Ale hlavně ta muzika se nedala poslouchat."

Proč se čtvrtý ročník vrátil do Mikulášovic a jak vznikl koncept čtyř scén? To a další zajímavosti se dozvíte ve čtvrtém díle našeho pátečního seriálu 23. srpna.