Ještě nedávno ohrožovala řidiče díra téměř uprostřed křižovatky v úseku, kde hlavní tah protíná obec. Dnes ji nahradila voda crčící ze silnice. A to i přesto, že Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), které silnici spravuje, nechalo nedávno díru provizorně opravit. Rozsáhlejší rekonstrukci plánovalo na příští rok.

Zároveň s tím obec kontaktovalo kvůli domnělé havárii na vodovodu. Pokud jde totiž o potíže s inženýrskými sítěmi pod správou obce, musí je opravit právě obec.

„Situaci jsme prověřili a žádnou havárii na vodovodu jsme nenašli. V místě vyboulení navíc ani žádná síť ve vlastnictví obce nevede,“ vysvětlil starosta Ludvíkovic Jiří Šturma.

Podle něj je příčina problémů jinde. „Za vývěrem je dešťová kanalizace v silnici, která je poškozená. Voda z tajícího sněhu se nahromadila v potrubí, odkud nemůže kvůli jeho neprůchodnosti odtékat. A tak si hledá cestu,“ popsal problémy s vodou na silnici Šturma.

Vytékající voda může nadělat řidičům velké problémy, vzhledem k nízkým teplotám totiž může velmi snadno zmrznout. Situaci je tak potřeba kvůli bezpečnosti řešit rychle. Není ale jasné, kdo rozbitou kanalizaci opraví.

MOHOU ZA TO INŽENÝRSKÉ SÍTĚ?

To, že o poruchu na vodovodu nejde, potvrdila také společnost Severočeské vodovody a kanalizace. ŘSD ale trvá na tom, že problém je v inženýrských sítích, což Ludvíkovice i na základě vyjádření vodáren odmítají. Nechtějí proto také opravu kanalizace, která obci nepatří, platit. Silničáři se proto rozhodli vozovku rozkopat, aby zjistili, co opravdu za problémy s vyvěrající vodou stojí.

„Nejpravděpodobnější příčinou propadu vozovky je porucha inženýrských sítí v místě propadu. Obec se pokouší zprostit odpovědnosti za správu podzemní inženýrské sítě, která je v jejím vlastnictví,“ napsal starostovi Ludvíkovic ředitel ŘSD Správy v Chomutově Martin Vidimský.

Obec se silničáři nadále jedná. Řešení je tak zatím v nedohlednu. Řidičům zatím nezbývá nic jiného než projíždět křižovatkou v Ludvíkovicích velmi opatrně.