Němečtí i čeští dopravní policisté, celní správa, cizinecká policie s psovodem a pracovníci centra služeb pro silniční dopravu Krajského úřadu Ústeckého kraje si na odstavném parkovišti u bývalého hraničního přechodu v Rumburku posvítili především na řidiče kamionů a dodávek.

„Váhu sice užíváme jen minimálně, protože řidiči jsou už poslední dobou poučeni a vozidla nepřetěžují. Už jen málokdy se nám podaří odhalit nějakého hříšníka, tentokrát jsme odhalili pouze jednoho. Vozidlo měl přetížené o čtyři sta kilogramů a navíc překročil i povolenou maximální délku vozidla, a to o rovné dva metry,“ vylíčil jeden z dopravních policistů. Řidič dostal pokutu pět tisíc korun a automobil musel odstavit.

Policisté rozdali pokuty celkem asi za dvacet tisíc korun, zkontrolovali okolo padesáti aut. „Nedostatků jsme našli mnoho. Řidiči nedodržují rychlost, stanovené přestávky, to vše nám prozradili kotoučky. Mnoho řidičů nepoužívá bezpečnostní pásy. Výjimkou nebyl ani špatný technický stav pneumatik nebo i celého vozidla,“ vypočítal množství prohřešků děčínský policejní mluvčí Ladislav Cvik.