„Krátce po 17. hodině jsme přijali oznámení, že na poště ve Varnsdorfu je bomba. Na místo byl povolán policejní pyrotechnik a psovod," řekla policejní mluvčí Pavla Kofrová. Cestu pyrotechnika ale zkomplikovala nesjízdná silnice mezi Děčínem a Varnsdorfem. V jednom místě ji museli policisté kvůli silné námraze a nehodě kamionu uzavřít.

„Vzhledem k tomu, že bylo krátce před zavírací hodinou, na poště už moc klientů nebylo. Sjížděli se ale motorizovaní pošťáci, takže tam bylo poměrně dost lidí," popsal situaci v okamžiku nahlášení bomby obvodní manažer České pošty Tomáš Vlk, který má na starosti Děčínsko. Podle jeho slov podobnou situaci zažil již potřetí v životě.

Podle reportéra Děčínského deníku, který byl včera večer přímo na místě, byla celá oblast v okolí pošty okamžitě uzavřena. Policisté blokovali křižovatku ulic T.G. Masaryka 
a Poštovní auty se zapnutými majáčky a dál k poště nikoho nepouštěli. Na jednom z policejních stanovišť se totiž během krátké chvíle sešlo asi deset lidí. S řízením dopravy pomáhala také varnsdorfská městská policie.

Pyrotechnik dorazil do Varnsdorfu přibližně po dvou hodinách od anonymního telefonátu. Při předběžné prohlídce celé budovy pošty bombu nenašel. Jistotu dal před 20. hodinou až psovod se psem speciálně vycvičeným pro vyhledávání výbušnin.

Proč oznámil anonym umístění bomby na poště ve Varnsdorfu není doposud známo.
„Zatím shromažďujeme poznatky nejen o příčinách oznámení bomby, ale i identitě volajícího," dodala Kofrová.

Naposledy zasahoval policejní pyrotechnik na Děčínsku minulý týden. V Děčíně nedaleko střední zdravotnické školy totiž byla nalezena munice větší ráže. Podle pyrotechnika ale nebyla nebezpečná, proto si ji odvezl k likvidaci s sebou.