Legendární Albatros, Zelený Anton, Modrý Šíp nebo Hurvínek. Spolu s nimi nejmodernější vlaky Českých drah Pendolino a CityElephant. To všechno bude k vidění na děčínském vlakovém nádraží při Dni železnice. Jeho oslavy zavítají letos do Děčína v rámci oslav 160 let tratě mezi Prahou, Děčínem a Drážďany.

Oslavy vypuknou 24. září a hlavní nádraží bude rozděleno do čtyř částí. Ve světě historie se představí parní lokomotivy, salónní vůz prezidenta Masaryka, Gustáva Husáka nebo Františka Ferdinanda d´Este. Otevřeno bude také modelové kolejiště na dopravní průmyslovce.

Svět změn bude zaměřen na nejmodernější technologie na českých kolejích a ve světě zábavy bude nachystán doprovodný program včetně koncertu revivalu skupiny Queen.

„Návštěvníci s jízdenkou na vlak budou mít zdarma i městskou hromadnou dopravu. Když bude hezké počasí, bude je vozit i anglický dvoupatrový autobus,“ řekl primátor František Pelant. Loni se v Olomouci oslav zúčastnilo přibližně 15 tisíc návštěvníků. A se stejnou účastí se počítá také v Děčíně.

ČÍSLO DNE: 160
Tolik let své existence letos slaví železnice mezi Prahou, Děčínem a Drážďany. Za tu dobu se stala jedním z nejdůležitějších železničních spojení v republice spojující Českou republiku se severoněmeckými přístavy.