Německá stávka se dotkne vlaků EC Berliner z Prahy a Děčína do Berlína, Hamburgu a Kielu. „Opatření právě připravujeme ve spolupráci s DB Fernverkehr. Vlaky této linky pravděpodobně pojedou pouze v úseku Děčín hl.n. - Praha hl.n., případně některé v úseku Dresden Hbf. - Praha hl.n. Informace budeme aktualizovat. Vlaky linky Hamburg/Kiel/Flensburg - Berlin - Dresden - Praha nebude možné z kapacitních důvodů nahradit autobusem,“ uvedly České dráhy na webu. První omezení se ale dotklo již ve středu večer nočního vlaku Canopus do Lipska a dále směřujícího do Švýcarska, který svou cestu ukončil již v Děčíně. Stejně tak v Děčíně skončí railjet jedoucí z Grazu.

Ke třem velmi vážně zraněným lidem letěly do Lísky dva vrtulníky. Srpen 2019.
Mrtvý motorkář, výbuch auta. Vážná nehoda u Lísky nebyla jedinou na této silnici

Regionální linky mezi Děčínem, Bad Schandau, Sebnitz, Dolní Poustevnou a Rumburkem by se dvacetihodinová stávka podle informací dostupných ve středu 15. listopadu večer neměla dotknout.

Hlavními důvody ke stávce je podle německých strojvedoucích požadavek na zvýšení platu o 555 euro, vyplacení protiinflační prémie tři tisíce euro a zároveň zkrácení pracovního týdne z 38 na 35 hodin. Požadavky odborářů by podle Deutsche Bahn vedly ke zvýšení mzdových nákladů o polovinu. Dráhy odborům nabídly jedenáctiprocentní růst mezd a protiinflační prémii 2850 euro.