„Je třeba zdůraznit, že se jedná o prázdninový režim a z něj vyplývající dočasná omezení provozu. Toto omezení se dotkne ambulantní i lůžkové části oddělení děčínské nemocnice. Každopádně nejde o uzavření oddělení," uvedla Eva Urbanová z tiskového oddělení Krajské zdravotní, pod kterou děčínská nemocnice spadá. Podle jejích slov by se omezení provozu nemělo dotknout porodnice a novorozenecké části dětského oddělení.

Od 1. července bude uzavřena lůžková část dětského oddělení – ta by měla být znovu otevřena od počátku září.

Od začátku července budou také na jeden měsíc uzavřené odborné ambulance dětského oddělení.

Rodičům malých pacientů tak nezbude nic jiného, než v případě potřeby využít nejbližší nemocnice. Tedy tu v Ústí nad Labem nebo 
v České Lípě.

To bude ale znamenat prodloužení dojezdové vzdálenosti z některých míst okresu až o desítky kilometrů.

Do jiných nemocnic tak budou muset například dojíždět děti, které mají akutní zažívací problémy, dýchací obtíže nebo se u nich projevuje intolerance ke stravě.

Vedení Děčína o uzavření oddělení nic nevědělo.

„Oficiálně o plánovaném omezení provozu nevíme, byla by slušnost nás o takových záměrech informovat. Naprosto chápu, že si musí zaměstnanci vybrat dovolené, ale je potřeba to také tak vysvětlit občanům," řekla Děčínskému deníku primátorka města Marie Blažková.

Děčínská nemocnice se, stejně jako drtivá většina zdravotnických zařízení v Česku, potýká s nedostatkem lékařů a sester. Na přelomu roku dokonce hrozilo, že bude nutné lůžkovou část děčínského dětského oddělení kvůli nedostatku lékařů uzavřít. To se ale naštěstí podařilo na poslední chvíli odvrátit, když na výpomoc do děčínské nemocnice dorazili lékaři z jiných nemocnic Krajské zdravotní. Situace tehdy byla více než kritická. Šest lékařů odešlo do privátní sféry, ze zbývajících šesti tři lékařky odešly na rodičovskou dovolenou.

„V současné době chybí na dětském oddělení děčínské nemocnice čtyři lékaři 
a jedna sestra. V současné době jednáme o nástupu se čtyřmi lékaři a očekáváme personální stabilizaci," popisuje Eva Urbanová s tím, že se snaží lékaře k nástupu do Krajské zdravotní motivovat i finančně.

Nedostatek lékařů se snaží řešit také ústecké hejtmanství. To nabízí studentům medicíny stipendium, které jim může každoročně přinést až padesát tisíc. Podmínkou je, že po skončení studia nastoupí do některého zdravotnického zařízení v Ústeckém kraji.