Na Děčínsku, které na začátku srpna zasáhly povodně, je v provozu jediné koupaliště, ve Velkém Šenově. Také to ale má podle webových stránek krajské hygienické stanice mírně sníženou kvalitu vody. Koupání tam ale není nebezpečné, voda má jen sníženou průhlednost.

Sezonu už dříve ukončila další koupaliště na Děčínsku v Mikulášovicích, Jetřichovicích a Horním Podluží. Předčasně skončil letní sezonu také provozovatel koupaliště v Chabařovicích na Ústecku, kde měli již od poloviny července problémy s kvalitou vody. Od 13. srpna mají zavřeno také na koupališti v Křižanově na Teplicku.

Pravděpodobně ke konci srpna ukončí provoz také letní plovárna v Rumburce. Až do 21. srpna, kdy kraj ukončil stav nebezpečí po srpnových povodních, musel být bazén z bezpečnostních důvodů vypuštěný. Provozovatel sportovního areálu, do kterého koupaliště patří, Roman Pešťák ale opětovné napuštění nevyloučil. "Bude záležet na rychlosti uklízení a hlavně na počasí," řekl. Řádné vyčištění bazénu je také poslední podmínkou rumburské radnice, která je majitelem areálu.

V nejméně kvalitní vodě se koupou návštěvníci jezera Chmelař u Úštěku na Litoměřicku a koupaliště ve Varvažově na Ústecku. V obou naměřili hygienici zvýšenou hladinu enterokoků, které mohou způsobovat infekci močových cest nebo gynekologické záněty.

Zvýšené je také riziko onemocnění z náhodného požití vody. Ve vodě je vyšší množství sinic, hygienici proto doporučují po koupání na těchto místech použít sprchu, kvůli výskytu sinic a snížené průhlednosti vody.

V ostatních sledovaných koupalištních v Ústeckém kraji hygienici nezjistili žádné problémy. Po červencových problémech se sinicemi a enterokoky je opět vhodná ke koupání i voda v koupališti Chlumec na Ústecku.