Lidé v regionu stále zaostávají se svými příjmy za celorepublikovým průměrem, který byl ve druhém čtvrtletí 26 287 korun. Oznámil to dnes Český statistický úřad (ČSÚ).

Spotřebitelské ceny ve druhém čtvrtletí stouply o 0,7 procenta. Reálně, po odečtení inflace, průměrná mzda v Česku tak vzrostla o 2,7 procenta. V Ústeckém kraji byl reálný růst mezd 3,1 procenta. Obecně ale platí, že dvě třetiny zaměstnanců na průměrnou mzdu nedosáhnou.

V minulosti patřilo Ústeckému kraji při srovnání platů předposlední místo před Karlovarským krajem. V současné době je v tomto pořadí mezi kraji zhruba uprostřed. Nejvíce berou tradičně lidé v hlavním městě, a to průměrných 33 714 korun. V Karlovarském kraji průměrná mzda činí 22 470 korun.

Za celé letošní první pololetí průměrná mzda v Ústeckém kraji stoupla o 750 korun na 23 314 korun.

V Ústeckém kraji ve druhém čtvrtletí vzrostl počet zaměstnanců o více než procento na 238.500 lidí. Z hlediska počtu zaměstnanců se Ústecký kraj dlouhodobě řadí na pátou nejvyšší příčku mezi kraji a na celkovém počtu zaměstnanců Česka se podílí 6,2 procenta. Meziročně ubylo zaměstnanců jen v sousedním Karlovarském kraji.