Hlavní organizátorkou konference přednášek o poznání mužského a ženského světa je Irena Kubicová.

Kde se vzal nápad tuto akci zorganizovat?
Konference Prolínání Světů je vzdělávací konference přednášek o mužském a ženském světě. Témata se dotýkají hlavně emocí, komunikace, sebepoznání. Nápad vznikl v loňském roce zcela spontánně. Impulsem k němu bylo ukazovat lidem cesty, které mohou vést k plnějšímu 
a spokojenějšímu životu. Uvědomila jsem si, že ženy mají více zřejmých možností, jak se rozvíjet. Víc se scházejí, umí lépe komunikovat než muži, drží víc pospolu. Chtěla jsem proto udělat něco vyváženého. Pro muže a pro ženy. A napadlo mě udělat konferenci. Navíc v každé ženě je kus muže a naopak.

Jak dlouho jste akci připravovala a co bylo nejtěžší?
V myšlenkách jsem ji začala „piplat" už vloni v listopadu, začala jsem vybírat lektory, místo, představovala jsem si atmosféru, kterou jsem chtěla na konferenci mít. Nápad jsem konzultovala s několika přáteli a mým mužem, pak se pomalu vylouplo logo 
a konference začínala mít konkrétnější tvář. Nejde jen 
o organizační práci, ale také
 o celkové sladění a to si někdy dává načas. Jsem hodně intuitivní člověk, ale tady jsem vždy čekala při přípravách,
až se intuice potká se zdravým rozumem a tak nějak si  to „sedne". Nejtěžší je nápad zcela dotáhnout do konce, do konkrétní formy, aby se původní myšlenka nevytratila. Pevně doufám, že se to podaří.

Proč se akce koná právě 
v Krásné Lípě?
Hodně akcí podobného typu, seminářů, workshopů se koná ve velkých městech a my za nimi dojíždíme. Já sama žiji v Krásné Lípě, mám ráda zdejší kraj a pořádáním konference chci podpořit místní, a také nalákat lidi z měst a podnítit je k návštěvě Krásné Lípy a Českého Švýcarska vůbec. Babí léto je tady překrásné. Konferenční prostory Domu Českého Švýcarska jsou profesionální, takže proč ne?

Co se lidé během přednášek dozvědí?
Konference bude mít šest přednášek, zdánlivě tři mužská a tři ženská témata, která se ale vzájemně prolínají. Přednášky se časově nepřekrývají, účastník může absolvovat všechny. Pozváni jsou tři ženy jako lektorky a tři muži, v tom je vyváženost. Témata jednotlivých přednášek jsou podrobněji popsaná 
v programu, jsou o sebepoznání, o emocích, citech, přechodových rituálech v životě žen i mužů, o vzájemných rozdílech, shodách, respektu, komunikaci…

Budou součástí přednášek také besedy, budou moci lidé pokládat dotazy?
Určitě ano, každá přednáška má prostor na besedu, je to žádoucí, chceme, aby se diskutovalo a prostor byl i díky diskuzi živý a otevřený.

Kdybyste měla čas zajít na jednu přednášku, jakou byste si vybrala?
Jé, to není snadná otázka… Ale abych odpověděla, tak bych si vybrala Daniela Šmída a jeho přednášku: Chlupaté srdce muže.

Proč si myslíte, že téma poznání mužského a ženského světa je 
v dnešní době aktuální?
Myslím si, že je více než aktuální. To téma na nás tak hlasitě volá! Protože když jsme šťastní a žijeme život jaký chceme žít? Když známe sami sebe, víme o svých hodnotách, životních prioritách a svém směru. Když se na sebe dokážeme podívat dostatečně kriticky, ale také s pokorou, sebeláskou a laskavostí, s humorem a nadhledem. A teprve poté můžeme mít partnera, který s námi souzní, můžeme prožívat zdravé vztahy v rodině, v práci, v přátelství…

Vycházíte vy osobně lépe 
s muži nebo ženami?
Mám ráda ženské společenství, takové, kde cítím podporu, mohu s ženami sdílet, tvořit. A to na úrovni hlubokého přátelství a nebo i jen tak 
v potkání. Prostě jsem žena, 
a tak si ráda té ženské vlny užívám. Na druhou stranu ctím muže a vycházím s nimi dobře. Vyhovuje mi jejich přímost a férovost v jednání, člověk nemusí hledat všelijaké zákoutí a záludnosti v komunikaci, kterých jsou třeba ženy schopny.

Který svět – mužský nebo ženský – to má podle vás jednodušší?
Záleží na úhlu pohledu. Myslím, že z hlediska témat konference to mají lehčí ženy. Jsou obecně otevřenější, více komunikativní. Sleduji, že se umí snadněji vypořádat s nějakou krizí, jsou  lépe nastaveny na společenství, umí sdílet. Muži jsou citově více uzavření, v životě nastaveni lineárně, proto to mají těžší. Ale jsme tu od toho, abychom se vzájemně podporovali, doplňovali se  a předávali si. To je právě to Prolínání Světů.