K náročnému nočnímu zásahu do jetřichovických skal spěchali hasiči, záchranáři i policisté. Na tísňovou linku přijali oznámení přímo od muže, který chtěl spáchat sebevraždu. Muž byl na skále v těžko přístupném terénu. „Záchrana byla komplikovanější, protože bylo zapotřebí spolupráce hasičů. Po vyproštění byl muž ošetřen lékařskou posádkou a převezen s vážným zraněním do ústeckého traumacentra," uvedl mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník.

Dopravní nehoda v Ludvíkovicích. Ilustrační fotografie.
Bouračka se zraněním u bývalého motorestu u Ludvíkovic uzavřela hlavní tah

U skal zasahovaly tři jednotky hasičů, lezecká skupina profesionálních hasičů z děčínské stanice, dobrovolní hasiči z České Kamenice a z Hřenska. „Hasiči žádali o vrtulník, ale ten jim byl zamítnut, protože vrtulník v noci nelétá," sdělil operační důstojník hasičů. Hasiči se k vážně zraněnému pacientovi tak museli dostat pomocí lanové techniky a poté s ním slanit z několikametrové výšky.

„Mohu potvrdit, že v úterý ve večerních hodinách jsme na Jetřichovicku spolupracovali se složkami Integrovaného záchranného systému na záchraně osoby, která chtěla skoncovat se životem. Osoba se nacházela v těžko přístupném skalnatém terénu a především díky rychlé první pomoci policistů z obvodního oddělení Krásná Lípa, se jí nakonec podařilo vyprostit a předat živou do rukou zdravotníků,“ informovala mluvčí policie Pavla Kofrová.

Muž by nyní už neměl být v ohrožení života. Jeho zranění ho díky včasné pomoci neohrožovala na životě.

Hasič Martin Pošta.
Hasič z Lounska Martin Pošta: K hasičům jsem se dostal už v mateřské škole