„Stalo se to ve veřejně přístupné části v šatnách, do které může vstoupit kdokoliv. Okamžitě jsme zasáhli," říká ředitel Děčínské sportovní Igor Bayer.

Zda muž chodil do děčínské plavecké haly pravidelně, není jasné. Lidé pracující na hale jej ale neznali.

Při stavbě haly projektanti zřejmě nepočítali s tím, že se zde budou učit plavat i malí školáci. Šatny pro návštěvníky jsou totiž v jednom společném prostoru. Také výuka plavání probíhá za běžného provozu, kdy jsou v bazénu i ostatní návštěvníci. Muž si tak snadno mohl vyhlédnout chvíle, kdy děti do bazénu pravidelně chodí.

Prohlídka jedné z nejhonosnějších děčínských vil - Labského dvoru v Podmoklech, přilákala desítky návštěvníků.
FOTO: Labský dvůr přilákal desítky lidí, zajímaly se o jeho osud

Incidentem se zabývá také policie, která dorazila do plavecké haly během několika málo minut.

„Událost prověřujeme na obvodním oddělení s ohledem na možný přečin výtržnictví. Nyní zajišťujeme výpovědi dívek i pedagogického dozoru," uvedla policejní mluvčí Petra Trypesová.

Dalším možným přečinem by mohlo být mravní ohrožování mládeže. Muž ale tvrdí, že se před dívkami neobnažoval. Vedení děčínského plaveckého areálu i tak přijalo další opatření, aby se podobná situace nemohla znovu opakovat.

„Nedávno jsme rozšířili opatření, ale on šel dál, než jsme čekali. Takže tato opatření opět zpřísníme. Samozřejmě nemůžu říct, jaká přesně, aby nepostrádala smysl," dodává Igor Bayer.

Akce Ukliďme Česko na Polepsku se náramně vyplatila malému Vénovi z Polep, který našel v trávě 2000 korun.
Véna uklízel Česko a našel dva tisíce korun. Přidáte se?
Vážná dopravní nehoda v Benešově nad Ploučnicí.
FOTO: Motorkáře musel z Benešova transportovat vrtulník