Modřiny po celém těle, na kterém jsou patrná 
i další zranění. Tak měl údajně skončit čtyřletý chlapeček z Huntířova. Případem se již zabývá děčínská sociálka.
Problémy malého chlapečka z Huntířova začaly již před časem.

„Ten kluk hrál všemi barvami," říká zdroj obeznámený s případem. Ten si nepřál své jméno zveřejnit, redakce ale jeho jméno zná.

Tento týden se o případ možného týrání dítěte začala zajímat intenzivně také děčínská sociálka.

„Mohu potvrdit, že se naše pracovnice tímto případem zabývají a v jeho šetření budou i nadále pokračovat. Vzhledem k ochraně osobních údajů nezletilého nebudeme 
k této věci sdělovat další podrobnosti," uvedla mluvčí děčínského magistrátu Markéta Lakomá. Jen během jednoho týdne musely úřednice ze sociálního odboru vyrazit do Huntířova nejméně dvakrát, naposledy v pátek.

Po první návštěvě sociálky se totiž měl malý kluk objevit na veřejnosti s dalším zraněním. Nebylo to přitom poprvé, co na teprve čtyřletém chlapci byly patrné známky násilí. Kdo může za chlapcovo týrání není zatím zcela jasné. Pravděpodobně je to ale někdo z rodiny.

Podle oficiálních informací se případem policie prozatím nezabývá.

„Zatím o žádném podobném případu nevíme. Je ale možné, že oznámení šlo na policii písemně a může v budoucnu dorazit," uvedla policejní mluvčí Petra Trypesová.

Podobných osudů jsou v Česku tisíce a poslední dobou jich přibývá. Jen za minulý rok jich bylo nahlášeno sedm a půl tisíce, což je však podle odborníků pouze špička ledovce – skutečný počet týraných, zneužívaných a zanedbávaných dětí je až desetkrát vyšší. Drtivá většina podobných případů totiž zůstane skryta a úřady se o nich nedozví.

„Když si představíte, že právě nyní je v ČR až 80 tisíc dětí týráno svým rodičem nebo někým blízkým, tak to je skoro jako počet obyvatel Pardubic," zdůrazňuje hrozivá čísla Radana Koppová z SOS dětské vesničky.

Případy týrání za poslední tři roky
– 21 694 případů týrání, zneužívání a zanedbávání dětí bylo nahlášeno.
– 9698 bylo opakovaných zjištění týrání a zanedbávání.
– 1005 dětí bylo umístěno do zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc.
– 600 dětí muselo být převezeno do nemocnice.
– 317 dětí skončilo s tělesným postižením. 
– 28 dětí zemřelo na následky zanedbání péče či týrání.
Zdroj: SOS dětské vesničky