Službu město pro své občany zřídilo v roce 2011. Cenu si v Praze převzal primátor města František Pelant.

„Jedná se o bezplatnou aplikaci, kterou si mohou občané i návštěvníci města stáhnout do svých mobilních zařízení. Aplikace nabízí možnost využití SMS služeb úhrada parkovného ve městě, objednání na úřad a další. Zároveň je v aplikaci k dispozici turistům a návštěvníkům mapa města s 6 nejzajímavějšími turistickými body, nedílnou součástí mapy je GPS zaměření návštěvníka," uvedla mluvčí magistrátu Markéta Lakomá s tím, že magistrát nabízí tyto služby pro další ulehčení komunikace a poskytnutí vyššího komfortu občanům a návštěvníkům města.

„V současné době pracujeme na rozšíření služeb poskytovaných přes tuto aplikaci, rozšíření by se mělo v budoucnu týkat například MMS závad, webkamery, úřední desky a dalších," řekl František Pelant.

Služby objednávání na úřad, dotazy občanů, přihlášení k odběru SMS novinek nebo placení parkovného v městské aplikaci byly v době vzniku unikátní a mnoho měst se tímto přístupem inspirovalo a dnes tyto mobilní aplikace běžně používá.

Mobilní aplikace města Děčína si stáhlo a do svých mobilních telefonů instalovalo do dnešního dne více než 5 000 lidí. Aplikace za rok svého provozu přinesla nárůst objednání na úřad o 15 procent. Nárůst objednávání parkovného prostřednictvím SMS za stejné období byl necelých 10 procent.