O novém provedení linky 216 informoval děčínský dopravní podnik. Nová bude zastávka Rajské ostrovy, která umožní cestujícím navštívit expozici děčínské zoo na Teplické ulici, a dále zastávky Autobusové nádraží a Tesco. „Těm, co přijíždějí do Děčína autem a hledají parkoviště pro osobní auta, je právě trasa linky číslo 216 přizpůsobena v podobě obsluhy u parkovišť na autobusovém nádraží, u hypermarketu Tesco a parkovišti na Labském nábřeží. Všechna tato parkoviště jsou neplacená a autobus vás doveze jak do zoo, tak zpět ze zoo,“ informoval dopravní podnik na svém webu.

Využívat spíše parkoviště v centru města doporučuje i vedení zoologické zahrady. Kapacita parkoviště u areálu zoo je totiž omezená.

close Nová trasa linky 216 do děčínské zoo info Zdroj: Dopravní podnik města Děčín zoom_in Nová trasa linky 216 do děčínské zoo

První spoj do zoo vždy vyjede v 8.37 z autobusového nádraží a poslední spoj od zoo v 18.30. Všechny spoje pojedou přes zastávku Hlavní nádraží, stanoviště číslo 1, kde lidé mohou využít přestupu jak z autobusu, tak z vlaku.

Minibus do zoo bude jezdit o víkendech až do konce září a v průběhu letních prázdnin, v červenci a srpnu, i v pracovní dny. Minibus má kapacitu 15 sedících a 27 stojících cestujících, cestující sveze zdarma. Nový jízdní řád je také k dispozici na webových stránkách dopravního podniku ve vyhledávači linek a spojů. Je však nutné nastavit platnost jízdních řádů od 15. června 2024.

K zoo se je možné z nejbližšího parkoviště na Labském nábřeží vydat také pěšky. Na cestě kolem Jahnovy vyhlídky vznikla v době prací na rekonstrukci inženýrských sítích v Žižkově ulici, jediné příjezdové cestě k zoo, nová Zoo stezka, která má cestu za zvířaty návštěvníkům zpříjemnit.

Psali jsme zde: Už jste si prošli novou Zoo stezku? Podívejte se, co nabízí

Zoo stezka k děčínské zoo vede od viaduktu u Mototechny. | Video: Deník/Jitka Vepřovská