Prezident Miloš Zeman dorazí na Děčínsko hned v první den své prosincové návštěvy Ústeckého kraje.

„Pana prezidenta jsem pozval jménem města do Benešova nad Ploučnicí, kde bude mít program na téměř celé odpoledne," uvedl benešovský starosta Filip Ušák.

Do Benešova by prezident Zeman měl dorazit kolem 15. hodiny. Nejprve se setká se starosty Benešovska a se zastupiteli města na benešovském zámku.

Po setkání s politiky z regionu se prezident Miloš Zeman sejde také s obyvateli Benešova nad Ploučnicí a okolí. Od 16.40 hodin je totiž naplánováno setkání 
v benešovském kině, které by mělo trvat přibližně 45 minut. Pořadatelé žádají zájemce 
o setkání s prezidentem republiky, aby do kina přišli 
z bezpečnostních důvodů 
s půlhodinovým předstihem. V dobu setkání je potřeba počítat také s určitými dopravními omezeními.

„Velmi si návštěvy pana prezidenta vážíme. Jedná se totiž o první oficiální prezidentskou návštěvu Benešova. Před čtyřmi lety sice Benešov navštívil prezident Klaus, ale tehdy se jednalo jen o pracovní návštěvu," připomíná Filip Ušák pracovní jednání tehdejšího prezidenta Václava Klause se starosty ze Šluknovského výběžku.

Jaký bude další program prezidenta Zemana na Děčínsku, zatím není jasné.

„Detailní program návštěvy prezidenta Miloše Zemana v současné době dolaďujeme s hradním protokolem. Bylo by proto nyní předčasné jej zveřejňovat," uvedla mluvčí krajského úřadu Lucie Dosedělová.

Podle informací Děčínského deníku by Miloš Zeman měl po zahájení návštěvy kraje
v Ústí nad Labem na hejtmanství zamířit do Děčína. Zde by měl na zámku poobědvat kromě jiného s poslanci zvolenými za Ústecký kraj.

Prezident Miloš Zeman navštívil Děčínsko již letos 
v únoru, kdy zde strávil téměř celý den. Program prezidentské návštěvy zahrnoval návštěvu varnsdorfské firmy na obráběcí stroje TOS Varnsdorf, po které následovalo setkání s obyvateli města v kině Panorama.

„Nestačí jenom demonstrovat, nestačí jenom vyjadřovat sympatie k těm či oněm. Je potřeba problém pojmenovat a diskutovat o argumentech pro a proti. Pokusme se nejprve definovat, kdo je to nepřizpůsobivý občan. Není to svázáno s etnicitou, náboženstvím nebo sexuální orientací. Je to člověk, který není schopen se přizpůsobit pravidlům chování ve společnosti. V užším smyslu je to ten, kdo odmítne práci, aniž by k tomu měl nějaké zdravotní důvody," řekl Miloš Zeman v únoru v Panoramě.

Po Varnsdorfu navštívil také Krásnou Lípu, kde měl přichystaný oběd v Křinickém pivovaru. A právě v Krásné Lípě na něj čekali také jeho odpůrci. Ti jej kritizovali za jeho tehdejší slova o postižených.

S lidmi se prezident setkal také v Děčíně, kde jej přivítal zcela zaplněný kulturní a společenský dům Střelnice. V Děčíně kromě jiného Miloš Zeman opět podpořil výstavbu plavební stupně na Labi.

Prezidenta doprovázela na jeho minulé cestě po Děčínsku také jeho manželka Ivana, která měla ale svůj vlastní program. Na Děčínsku například navštívila lesní školku Jurta v Nebočadech.

Miloš Zeman vzbuzuje v řadě lidí velké emoce. Kromě velkého počtu příznivců má také řadu odpůrců. Ti mu naposledy vyčítali, že se při oslavě Dne boje za svobodu a demokracii postavil na jedno pódium s představiteli hnutí, která mají podle řady lidí xenofobní základy. To se nelíbilo ani některým ministrům.