Pro řidiče 8,5 procenta navíc v tarifech, pro dělnické profese 7,5 a pro technicko hospodářské pracovníky pět procent. Do prvního kola jednání šli odboráři s požadavkem růstu o patnáct procent, firma nabízela procenta čtyři.

"Jsme spokojeni. Co máme informace, je v regionu růst mezd v oboru podobný," řekl po posledním kole jednání předseda odborů Jiří Vašák. Jako jednu z podmínek odbory měly zachování všech loňských bonusů a příplatků. I díky tomu si řidiči letos v průměru přilepší o dva a půl až tři tisíce korun hrubého měsíčně.

Autobus. Ilustrační foto.
Řidičům přidají. Dohoda s děčínským dopravním podnikem je nablízku

Podle předsedy představenstva dopravního podniku Zdeňka Machaly vyjde firmu zvýšení výplat na více než tři miliony korun, se kterými původní rozpočet sestavovaný loni na podzim nepočítal. Společnost tak čeká vyjednávání s městem i s krajem, je totiž zapojená do krajského integrovaného dopravního systému.

"V závěru jsme upřednostnili oboustrannou potřebu uzavření dohody nejpozději do konce ledna, nebazírovali jsme proto na nějaké desetině procenta," uvedl Machala.