VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Města mají velké plány. Budou na to mít?

Děčínsko - Radnice se rozhodly letos investovat do nutných oprav i zkrášlení svých obcí

5.1.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Města na Děčínsku mají letos velké plány. Pokud by záleželo na samotných radnicích, všude by se mělo stavět a rekonstruovat. Vzhledem k tomu, že na to většinou obce nemají samy dostatek vlastních finančních prostředků, bude realizace některých projektů záležet na úspěšnosti radnic při získávání dotací z různých evropských fondů. A také přímo na jednotlivých ministerstvech, které městům mohou přispět ze svých vlastních fondů. Ne vždy jsou taková jednání úspěšná. I tak radnice svou snahu nevzdávají.

„Obyvatele Krásné Lípy bych chtěl letos požádat o trpělivost,“ řekl starosta tohoto města Zbyněk Linhart. Radnice tam totiž chystá několik velkých projektů, z nichž některé se časově a územně kryjí s rekonstrukcí komunikace Jiříkov – Česká Kamenice. Tu bude zajišťovat kraj a dotkne se i centra Krásné Lípy.

„Největší stavební akcí, kterou plánujeme, je rekonstrukce náměstí. Na tu jsme dostali dotaci z Regionálního operačního programu Severozápad Evropské unie ve výši třicet jeden milión korun. Celkově nás přijde na třicet pět miliónů, zbytek částky půjde z rozpočtu města,“ řekl Linhart. Dodal, že právě v centru města, v okolí, nebo přímo na náměstí se letos setká několik projektů. Soukromá firma bude přestavovat památkově chráněný dům na luxusní penzion jen padesát metrů od náměstí. Na samotném náměstí chce opět soukromá firma na pozemcích, získaných od města začít stavět tři nové domy. A právě všechny tyto akce se protnou s rekonstrukcí silnice, která vede přes náměstí.

„Pro občany to bude náročný rok,“ řekl Linhart.

Město ještě letos chce dokončit rekonstrukci školy, na kterou má prostředky ze Státního fondu životního prostředí. Ten také poskytl prostředky na obnovu dvaceti ploch městské zeleně.

„Město chce ještě tento rok začít rekonstruovat také domov důchodců a udělat spoustu nutných drobnějších úprav a oprav, ale vše záleží na tom, jestli seženeme dotace. Na nich jsme z velké části závislí,protože jsme malé město s třemi a půl tisíci obyvatel a v rozpočtu tolik prostředků nemáme,“ uzavřel Linhart.

V Dolní Poustevně bude radnice pokračovat v rozběhlých akcích. Hlavně chce rekonstruovat budovu bývalého evangelického kostela. Tato předválečná stavba nebyla nikdy dokončena. Letos v ní má vzniknout centrum společného setkávání, jako prostor pro kulturní život v obci.

„Dostali jsme na to dotaci třináct miliónů korun z Regionálního operačního programu. Náš podíl bude jeden a půl miliónu. Získáme tak polyfunkční objekt, který bude sloužit jako obřadní síň, galerie, koncertní síň a pro další kulturní akce. Už teď se nám hlásí páry, které se tam chtějí nechat oddat,“ řekl starosta Dolní Poustevny Miroslav Jemenka.

Dál chce město odbahnit Karlínský rybník a zpevnit jeho hráz, po které vede důležitá komunikace.

„Na podzim chceme začít s výstavbou čističky odpadních vod, kterou musíme dokončit do roku 2010. S tím souvisí také plánovaná rekonstrukce kanalizace ve městě. Jen doufám, že to lidé vydrží, bude se to dotýkat všech ulic v Poustevně,“ řekl Jemenka. Dodal, že město žádá i dotaci na další ročník festivalu loutkových divadel. Jako jediné město na Děčínsku má stálou loutkovou scénu, takže radnice považuje za důležité, aby se festival uskutečnil.

„Chceme zvládnout ještě spoustu dalších projektů, od rekonstrukce komunikací i když ne zřejmě letos, až po nákup zahradního nábytku pro školu. Všechno závisí na dotacích z různých fondů. Máme ale vše dopředu dobře předjednané, připravovali jsme se dlouho, takže věřím, že nám plány vyjdou,“ uzavřel Jemenka.

Čističku odpadních vod plánuji postavit i ve Šluknově, a to spolu s kanalizací.

„Zatím ale pouze projektově. Teď musíme dokončit rekonstrukci základní školy. To půjde z našeho rozpočtu. Budeme ještě revitalizovat zámecký park. Na to máme dotace z evropských fondů,“ řekl starosta Šluknova Milan Kořínek.

Ve Varnsdorfu ještě nemají schválený rozpočet na tento rok, přesto mají akce naplánované.

„Budeme revitalizovat sídliště, projektovou dokumentaci. Také budeme podávat žádost o dotaci na opravu zimního stadionu. Hlavně ale podáváme žádost o dotaci na využití kasáren ve městě,“ řekl starosta Varnsdorfu Josef Poláček. Dodal, že město chce prostředky i od Státního fondu životního prostředí na novou kanalizaci. S tím jsou však problémy, protože kanalizace patří Severočeské vodárenské společnosti a není jisté, že na ní fond životního prostředí peníze poskytne. V krajním případě bude stavbu muset zafinancovat samo město.

Dále chtějí ve Varnsdorfu pokračovat s opravou komunikací, městského mobiliáře, cyklostezek a připravují i další projekty.

Rumburk připravuje letos řadu akcí. Nejvíce město investuje do rekonstrukcí místních komunikací, chodníků, mostů a veřejného osvětlení. Největšími akcemi budou již zahájená výstavba parkoviště na sídlišti V Podhájí a rekonstrukce mostu v ulici Sukova.

„Budeme rekonstruovat mateřskou školku V Podhájí. Rumburk bude zřejmě jediným městem v Ústeckém kraji, které bude mít kompletně zrekonstruovány a vybaveny všechny mateřské školy,“ uvedl Ladislav Pokorný, místostarosta města Rumburk. Z dalších projektů, které město bude letos realizovat, upozornil Pokorný na rekonstrukci tělocvičny ZŠ Tyršova a výstavbu dvou dětských hřišť.

Jako významnou akci ještě zmínil rekonstrukci prostor Městské policie Rumburk, která začala už loni a kompletní rekonstrukci hasičské zbrojnice. Na začátku tohoto roku radnice také začne s rekonstrukcí prostor Městského informačního centra na Lužickém náměstí.

„Většinu těchto akcí bude město Rumburk financovat z vlastních zdrojů, akce týkající se sportovišť a školských zařízení budou částečně financovány i ze zdrojů Evropské unie,“ řekl Pokorný. Dodal, že výstavba kanalizací a vodovodů v okrajových částech města, bude zahájena, když se podaří získat dotace, například z evropských fondů.

I v Rumburku bude kraj opravovat své komunikace a silniční průtah městem, jehož hlavní částí bude rekonstrukce čtyř hlavních křižovatek. Podíl města na opravě komunikací bude asi patnáct miliónů korun.

V Děčíně bude radnice pokračovat rekonstrukcí na děčínském zámku a jeho částí, jako například kaple, nebo Glorietu Růžové zahrady. Město odhaduje náklady na dvacet jeden milión korun. Stejně tak bude pokračovat revitalizace parku na Mariánské louce v Děčíně a zámeckých zahrad, která bude letos město stát zhruba jedenáct miliónů korun.

„Po dlouhých letech se dočkáme zahájení revitalizace objektu „Atlantik“ , kde vznikne knihovna a multimediální centrum. Rádi bychom také zahájili práce vedoucí k rozšíření kapacity Plaveckého areálu na Starém městě, letos náklady odhadujeme na třicet pět miliónů korun,“ uvedl primátor Děčína Vladimír Raška. Dodal, že město by rádo zrealizovalo rozšíření kapacity parkovišť na sídlišti Březiny.

Z dalších projektů Raška zdůraznil připravovanou druhou etapu výstavby kanalizace na Červeném vrchu, úpravu křižovatky ul.Teplická a Saská a rekonstrukci mostu v Březinách.

„Toto je pouze zlomek všeho co bychom chtěli v letošním roce dokončit či zahájit, všechny projekty lze nalézt ve schváleném Rozpočtu města Děčín na rok 2009,“ uzavřel Raška. Tam lze také nalézt, z jakých finančních zdrojů je bude město realizovat.

Autor: Jan Trojan

5.1.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební a provozní elektrikáři 20 000 Kč

Stavební a provozní elektrikáři Elektrikář. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Místo výkonu práce:, Práce na stavbách, okres Děčín, , Požadavky:, platný doklad prokazující splnění vyhlášeky 50/1978 Sb. podmínkou., , Zajištěné ubytování a doprava na pracoviště., , Kontakt:, Natalie Popovičová, tel. 728 717 721, e-mail: npopovycova@gmail.com, osobní jednání možné po domluvě.. Pracoviště: Eristav s.r.o. - 01 (sídlo), Zbrojnická, č.p. 97, 405 02 Děčín 2. Informace: Nataliya Popovych, +420 728 717 721.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel základní školy 20 000 Kč

Učitelé na 2. stupni základních škol Učitel. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Místo výkonu práce: Základní škola a Praktická škola Gabriely Pelechové, Vilémovská č.p. 192, 407 82 Dolní Poustevna, Požadavky: absolventi Mgr. obor speciální pedagogika,manuální zručnost.. Pracoviště: Základní škola a praktická škola gabriely pelechové, Vilémovská, č.p. 192, 407 82 Dolní Poustevna. Informace: Miroslav Marek, +420 602 174 890.

Výroba - Výroba Kvalitáři a testovači výrobků 20 000 Kč

Kvalitáři a testovači výrobků, laboranti (kromě potravin a nápojů) Pracovník expedice a kontroly kvality. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 6. Poznámka: Místo výkonu práce:, Benešovská č.p. 432/3, Děčín II-Nové Město, 405 02 Děčín 2, , ŘP sk. B, oprávnění k řízení vysokozdvižného vozíku., Náplní práce je kontrola a expedice hotových výrobků., , Kontaktní osoba: Mgr. Milan Drien, tel. 603 319 011, e-mail: milan.drien@mfi-eu.cz, osobní jednání na výše uvedené adrese.. Pracoviště: Manufacturer in furniture industry s.r.o., Benešovská, č.p. 432, 405 02 Děčín 2. Informace: Milan Drien, .

Výroba - Obsluha ostatních stacionárních strojů a zařízení 23 500 Kč

Obsluha ostatních stacionárních strojů a zařízení jinde neuvedená Operátor/ka výroby. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23500 kč, mzda max. 26000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Místo výkonu práce: Benteler Automotive Rumburk s.r.o. - 01 (sídlo), Bentelerova 460/2, 408 01 Rumburk, Vaším úkolem bude:, - obsluha výrobní stanice , - pohledová kontrola dílů vycházejících ze stanice (linky), - provádění drobných úprav a oprav , - příprava pracoviště před každou směnou - materiál, pomocný materiál apod., , Požadujeme:, - manuální zručnost, - samostatnost , - ochotu učit se nové věci, - kladný přístup k práci, , Uvítáme:, - SOU / SŠ vzdělání, - praxe ve výrobní společnosti a ve směnném provozu, , Nabízíme:, - perspektivní zaměstnání v zázemí prosperující mezinárodní společnosti, - smlouvu na dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou, - široké možnosti vzdělávání a rozvoje, - práce vhodná i pro ženy, , Zaměstnanecké výhody:, 5 týdnů dovolené, odměna za hospodářský výsledek, možnost stravování v závodní jídelně, stravenky v hodnotě 100,- Kč, vitamínové balíčky, ochranné nápoje, docházková prémie, sportovní a společenské aktivity (dětský tábor, Mikulášská besídka) aj., , Způsob prvního kontaktu zájemce o VM: , telefonicky 6:00-12:00 hod., 13:00-14:30 hod., popř. e-mailem. Pracoviště: Benteler automotive rumburk s.r.o. - 01 (sídlo), 408 01 Rumburk. Informace: Lucie Colmer Kolomazníková, +420 482 358 314.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Videosouhrn 17. srpna 2018

Surovec s kočárkem a 17 ukradených kol za měsíc: prohlédněte si videa dne

OLGA ROUČKOVÁ s nečekanou medailí za první místo.

Roučková má světový titul. Nečekala jsem ho, přiznává

„Každý vědec je trochu trhlý,“ říká Zdeňka Kolská, držitelka Ceny hejtmana

Ústecký kraj /ROZHOVOR/ - Usměvavá žena, máma dvou holčiček, sportovkyně, pedagožka a zejména uznávaná vědkyně v oblasti nanotechnologií. To je Zdeňka Kolská z Ústeckého materiálového centra Přírodovědecké fakulty Univerzity J. E. Purkyně, která letos obdržela Cenu hejtmana za vědu a výzkum. 

Český Don Juan Jára inkasoval 8 let vězení, ženy ho zasypaly miliony

Ústecký kraj - Příběh plný peněz a zlomených srdcí je u konce! Český Don Juan Jaroslav Doležal z Prahy si v pátek od Krajského soudu v Ústí nad Labem odnesl za zločin podvodu úhrnný 8letý trest vězení. 

Návrat do středověku. Jarmark v Úštěku oživí družina panovníka Karla IV.

Úštěk - Lidé se mohou těšit na dobové tržiště s více než dvěma sty řemeslníky.

Na Šenovských slavnostech to roztočí Maxa i Vondráček s Lokomotivou

Velký Šenov - Tréninkové hřiště v areálu SK Velký Šenov se v sobotu 18. srpna opět po roce stane dějištěm oblíbených Šenovských slavností.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT