Děčín/Variant, jak by „psí“ zákon mohl vypadat je několik – poslanci například už teď uvažují o tom, že by se stanovili druhy plemen, na něž by se vztahovala zvláštní pravidla: například majitel psa „zabijáka“ by nesměl být v minulosti trestán a nesměl by být opakovaně přistižen pod vlivem omamných látek. Výrazně zpřísnit by se mohly i finanční pokuty za volně pobíhajícího psa bez náhubku.

Věra Novotná

Určitě bych zpřísnila chov nebezpečných plemen a hlavně jsem pro zvýšení pokut. Sama jsem chovatelkou psa, sice malého, ale snažím se být ke svému okolí ohleduplná a svého psa si hlídám. Nikdy se nestalo, že by někoho napadl. Souhlasila bych i s většími postihy, klidně i s vězením.

Miroslav Mžourek

Je pravda, že jsem nikdy nebyl svědkem napadení psem, ale chov i postihy bych určitě zpřísnil, protože případů, kdy pes napadl člověka, je v novinách stále hodně. Majitelé by své miláčky, ať malé či velké měli mít na veřejném prostranství vždy na vodítku a u velkých plemen bych souhlasil i s náhubkem.

Milan Malý

Určitě bych více trestal volné pobíhání psů. Psí zákon bude jistě ku prospěchu věci. Je pravda, že za většinu útoků psa může jeho majitel. Jde o to psa zvládnout a správně ho vychovat.

Alfred Silvaszi

Osobně si myslím, že zákon, který by nařizoval, kdo smí jakého psa chovat zcela v pořádku není, ale zase na druhou stranu bych souhlasil s přísnějšími tresty, pro ty, kteří svého psa nezvládli a ten někomu něco způsobil. Nejde pouze o napadení člověka, ale například také jiných zvířat. Sám nejsem chovatelem psa, takže mohu těžko soudit, jak přísné postihy by to měly být a v jakých případech.

Věra Zevelová

Psí zákon bych určitě schválila a postihy těch lidí, jejichž pes někomu něco udělal zpřísnila. Myslím, že jak pes jednou napadne člověka, tak je tu velké riziko, že se to bude opakovat. Bojová plemena patří do rukou pouze zkušených chovatelů.