Masopustní veselí odstartuje v pátek 2. února ve Šluknově. Čas vepřových hodů a zábav začne zámeckou zabijačkou v 15.30 hodin v parku šluknovského zámku. „Těšit se můžete na chleba se sádlem, jitrnice, jelita, ovar, tlačenku a zabijačkovou polévku,“ lákají organizátoři. Dodávají, že na polévku by si s sebou návštěvníci měli přinést vlastní sklenice.

V zámeckém parku pak v 17 hodin předá starostka klíče masopustním strašidlům a odsud se mohou maškary vydat průvodem v podání folklorního souboru Lužičan až na náměstí.

Na neméně oblíbené masopustní veselí se mohou jen o den později těšit lidé v Děčíně. Program Masopustu ze zoo na zámek nabízí například soutěž o nejlahodnější koblihu.

Letos se soutěsky otevírají na velikonoční Velký pátek 30. března.
Hřensko hledá lidi k bidlům

„Chcete-li zkusit štěstí a stát se koblihovým králem, pak můžete začít trénovat přípravu koblih už nyní. Soutěžit může každý, kdo se se svými výrobky dostaví v den konání akce do zoo a předá porotě k posouzení tři vlastnoručně usmažené koblihy,“ uvedla mluvčí zoo Alena Houšková.

Nebudou chybět ani další soutěže, například soutěž o nejrychlejší koblihové jedlíky nebo o nejhezčí masku.

Poté už se vydá masopustní průvod městem až na zámek za doprovodu folklorního souboru Jirkovák a Panoptika Maxe Fische s flašinetem.

Podtolštejnský masopust chystají ve stejný den také obce Jiřetín pod Jedlovou, Horní Podluží a Dolní Podluží. Průvod maškar se sejde v 10.30 u zvoničky v Dolním Podluží, projde všemi obcemi a skončí u kostela sv. Kateřiny ve 14 hodin opět v Dolním Podluží, kde na účastníky bude čekat hudba, tanec a pochoutky.

Masopustní hody si o dalším víkendu užijí také ve Varnsdorfu a Krásné Lípě. Ve Varnsdorfu se návštěvníci sejdou v sobotu 10. února již v 8 h. na nádvoří před kulturním domem Střelnice. V Krásné Lípě začíná masopust ve 14.30 před Domem Českého Švýcarska.

V domově pro maminky s dětmi v Jiřetíně pod Jedlovou jsou vděční za každou pomoc.
Domov pro maminky v Jiřetíně pod Jedlovou ženy připravuje do života