Program odstartoval ve 14 hodin v areálu zoo. "Zde jsme se nejprve utkali o to, kdo umí usmažit ty nejchutnější masopustní koblihy. Porota v čele s mlsným medvědem hodnotila především chuť, vzhled a náplň. Titul nejlepší koblihářky si letos vysloužila Jana Šupková z Děčína,“ uvedla mluvčí zoo Alena Houšková.

Příchozí si ale užili i další soutěže. Zoo mezi návštěvníky hledala například nejrychlejšího koblihového jedlíka nebo formou soutěží připomněla některé z masopustních tradic. Po programu v zoo přišel na řadu masopustní průvod městem.

Masopust ve Vilémově
Po roční covidové přestávce dorazily vilémovské maškary ke stromu hojnosti

O veselou náladu se během něj postaralo Panoptikum Maxe Fische s flašinetem, harmonikář, vozembouchář, Divadelní spolek Karel Čapek Děčín i herci na chůdách. „Udělalo nám obrovskou radost, že se k nám přidali lidé v maskách a podpořili tak atmosféru akce. Po cestě nás čekalo celkem šest zastavení. Na tom prvním u Domu dětí a mládeže Děčín jsme požádali zástupce města o svolení ke vstupu do děčínských ulic. Klíč od města jsme získali a tak jsme se mohli vydat směr Hostel, kde nás čekaly soutěže pro děti i dospělé a také pštrosí tanec s flašinetem,“ popsala začátek průvodu mluvčí.

Další zastávkou byla restaurace Burger Berg pod ferratou, čtvrtou v pořadí pak Městská knihovna Děčín společně s infocentrem. Tam se účastnící dočkali knihovnické křížovky na pohádkové téma a nechybělo i něco k zakousnutí. Předposledním a posledním místem, kde se průvod zdržel, byla Křížová ulice. Tam pohoštění nabídla Vinotéka Děčín a Restaurace U růžové zahrady a zde také proběhl tradiční soud s medvědem.