Pátrání po seniorce z Růžové.Zdroj: PČRTěžce nemocná žena zmizela minulé úterý, dosavadní policejní pátrání zatím nepřineslo žádný výsledek. 


„Policisté tady pátrají každý den," říká starostka Růžové Helena Křížková, která nezvěstnou ženu znala. „Byla to spolehlivá paní, dlouholetá členka ženského spolku Růženky," dodává starostka. 


„Pátráme intenzivně, zapojena je i Speciální pořádková jednotka," říká policejní mluvčí Pavla Kofrová s tím, že i po deseti dnech policie nepovažuje pátrání za beznadějné.

„Pořád je slušná šance na její záchranu," myslí si policejní mluvčí. 


Policie pátrá nejen v přírodě, ale prohlíží také různé objekty. Pátrání navíc probíhá nejen v Česku, ale také na německé straně, kde pomáhá německá policie. K policistům se přidali také záchranáři, nechybí dobrovolní hasiči a psovodi. 


Milena Polakovská má střední postavu, hnědé vlasy a modré oči. Naposledy byla spatřena v Růžové v úterý 16. srpna, jak jde směrem k Srbské Kamenici. Na sobě měla v tu chvíli béžovou mikinu, červené kalhoty a trekové boty. Hned po spuštění pátrání požádala policie svědky o pomoc při pátrání s tím, že je žena těžce nemocná a musí pravidelně užívat léky. Případní svědci mohou volat na policejní linku 158. 


O pomoc při pátrání žádá policie veřejnost poměrně často. Většina případů ale končí rychle a má šťastný konec, lidé jdou často jen ke svým příbuzným, děti zase ke kamarádům a nepodají o sobě žádnou zprávu. Rodiče se pak raději obrátí na policii.