Shodili kravaty a obleky, oblékli pracovní oblečení a vyrazili do těžkého terénu Národního parku České Švýcarsko sázet stromky. Manažeři společnosti Envirocont oslavili patnácté výročí založení firmy tím, že v parku vysázeli na tisíc stromků původních druhů dřevin.

„My takové brigády bereme jako signál, že lidem není příroda lhostejná a rádi pro ni něco udělají," říká mluvčí parku Tomáš Salov.

Zhruba třicet pracovníků firmy se při sázení pořádně zapotilo. Nejenže si vybrali horký „letní den", ale vysazování probíhalo v těžkém terénu nedaleko skalního hradu Falkenštejn, asi jeden kilometr od Jetřichovic.

„Z tohoto území byla odstraněna geograficky nepůvodní borovice vejmutovka. Na uvolněné místo budou vysázeny sazenice dubu a jeřábu ptačího," říká Jan Drozd 
z národního parku.

„Jedním z cílů naší společnosti je podílet se na zlepšování životního prostředí v našem regionu," dodala ředitelka společnosti Andrea Bednářová s tím, že kdo nemohl dorazit osobně na sázení, mohl přispět finančním darem. Vybrané peníze budou použity na další sazenice.