Od 18 hodin nastoupí se svou hudební show kapela Maniac – česká dance-rocková kapela, která baví všechny generace fanoušků vtipnými texty, stadionovými refrény a ohromnou energií při živých vystoupeních. A jako poslední z trojice vystoupí od 20 hodin kapela Portless (do roku 2012 pod názvem Support Lesbiens). Se svou novou deskou se nyní částečně vracejí ke kořenům hardcorové scény z počátku devadesátých let, ovšem s moderním zvukem a aranžemi. Všechny písničky vznikaly s důrazem na koncertní provedení.

V pauzách přípravy kapel na pódiu bude pro návštěvníky připraven program Muzikohraní, kde si všichni bez rozdílu věku budou moci vyzkoušet spoustu hudebních nástrojů a třeba se i něco naučit od profesionálního bubeníka. Občerstvení – pivo, limo, burgery, langoše a další – zajištěno (stánek Kafe Bouda a vinařství Hruška).

Legendární skupina Olympic. Ilustrační foto
Olympic, Dan Bárta nebo Wohnout. Festivaly na Děčínsku lákají na zvučná jména

Areál zámku v Jílovém bude otevřen od 15 hodin. Předprodej vstupenek u Tomáše Straky na telefonu 723 267 034 a i ve vinařství Víno Hruška, Tyršova v Děčíně. Za vstupenky zaplatí dospělí 300 korun, pro děti je vstup 80 korun, rodinné vstupné 2+2 stojí 680 korun.

Mohlo by vás také zaujmout: Dort jako aligátor, voňavé burgery. V Děčíně soutěžili mladí kuchaři i cukráři

Zdroj: Deník/Alexandr Vanžura