Bude se lyžovat již tento víkend? Zatím to není stoprocentně jisté, přesto se milovníci sjezdového lyžování mohou začít těšit. Už tuto sobotu by se totiž mohl rozjet vlek v lyžařském areálu v Horním Podluží na Šluknovsku „O tom, zda skutečně vleky spustíme už tento víkend se rozhodneme až v pátek. Rozhodně bychom ale chtěli spustit vleky v dětském areálu,“ řekl starosta Horního Podluží Karel Kopecký. V hornopodlužském lyžařském areálu se zasněžuje již od neděle a na plný výkon jedou všechna tři sněžná děla a sněhová sprcha. „Vrchní část hlavní sjezdovky je již téměř zasněžena a odpoledne se sněhová děla přesunou do její spodní části,“ sdělil starosta.

V hornopodlužském areálu mají lyžaři k dispozici čtyři sjezdovky, o víkendu se bude lyžovat zatím pouze na té hlavní, dva lyžařské vleky – dvoukotvový vlek s kapacitou tisíc dvě stě lyžařů za hodinu a menší pomu. Pro nejmenší tu mají připraven dětský areál, kde jsou k dispozici mimo hraček, maskota soba Tima a dětského domečku i dva lyžařské vleky a to jeden provazový a jeden talířový. Během sezóny bude v provozu i půjčovna lyží a lyžařská škola. „Ani ceny jízdného se pro letošní rok měnit nebudou. Jedna jízda přijde lyžaře na patnáct korun, deset pak na rovnou stokorunu,“ potvrdil starosta Karel Kopecký. Výhodou areálu je i osvětlení, které tu dovoluje lyžování až do pozdních večerních hodin.

Jediné, co se asi v letošní lyžařské sezóně už nestihne, je vybudování nové sjezdovky pro nenáročné lyžaře a děti. „Papírování spojení s povolením k vykácení malé části lesa je tak náročné, že se nám pravděpodobně toto nepodaří v letošním roce zrealizovat,“ poznamenal starosta Karel Kopecký.