Střediska navíc dál zasněžují, aby byla co nejdříve v provozu celá.

Na výborné lyžařské podmínky láká Bouřňák na Teplicku. Za poslední dny napadlo přes 20 centimetrů prašanu. V provozu je v celé délce Slalomák. Středisko navíc připravuje zbytek sjezdovek tak, aby je mohlo zprovoznit nejpozději o víkendu, vyplývá z informací na webu.

Ideální podmínky jsou v areálu Zadní Teplice na Ústecku. Podle jeho šéfa Jindřicha Holingera leží na sjezdovkách 30 až 40 centimetrů nového sněhu, provozovatelé zároveň ještě podmínky vylepšují zasněžováním.

„Poslední dny nám hodně pomohly. V provozu máme všechny vleky i lanovky. Zatím se nejezdí jen na Slalomáku, ten bychom chtěli spustit příští týden. Teď se soustředíme na zlepšení podmínek na ostatních sjezdovkách," řekl Holinger. Středisko připravilo na pátek speciální akci pro školáky.
„Děti budou mít celodenní lyžování za 50 korun, středoškoláci mohou jezdit za dětské jízdné," doplnil Holinger.

Akci pro školou povinné děti a studenty připravilo na pátek i středisko Klíny na Mostecku. Největší slevy na skipas získají ti, kteří budou mít nejhorší vysvědčení. Za trojky na vysvědčení slibuje středisko slevu ve výši 30 procent, za čtyřky 50 procent a ti, kteří propadnou, mohou jezdit zadarmo. Na Klínech leží 30 až 35 centimetrů sněhu, v provozu je lanovka a vlek Poma. Návštěvníci mají k dispozici 1,5 kilometru sjezdovek a 27 kilometrů upravených běžkařských tratí.

Po téměř třítýdenní pauze zaviněné teplým počasím by se měly dnes rozjet vleky také v Horním Podluží na Děčínsku.