Vleky se už rozjely v Horním Podluží na Děčínsku a v nejbližších dnech začne fungovat i část Sport Centra Bouřňák na Teplicku, kde provoz komplikuje spor o pronájem části pozemků, na kterých jsou sjezdovky. Pronajímatel pozemků na ně nechal navézt balíky slámy a betonové skruže.

Kozí dráha jede

Lyžaři z Děčína se mohou na Telnici od 1. února do 9. března svézt vlakem po takzvané Kozí dráze, což je trať mezi Děčínem a Oldřichovem u Duchcova, na které byla kvůli malé vytíženosti pravidelná osobní doprava zrušena v roce 2007.

V době jarních prázdnin pojedou v sobotu a v neděli mezi Děčínem a Telnicí tři páry vlaků. Na první ranní spoj plynule navazuje skibus, který cestující dopraví od nádraží ke sjezdovkám.

Od středy je v provozu lyžařský areál v Horním Podluží na Děčínsku.

„Ve středu od deseti hodin už jsme to spustili. Jede jen hlavní sjezdovka, ale je velice pěkný terén," sdělil starosta Horního Podluží Karel Kopecký.

V provozu jsou dva vleky, o tomto víkendu možná přibude ještě malá poma v dětském areálu.

A co ostatní?

Ve Ski areálu Zadní Telnice na Ústecku je v provozu lanová dráha a vleky Cvičná a Meva I. V areálu se lyžuje na technickém sněhu, ve středisku se dál intenzivně zasněžuje.

Asi 50 centimetrů převážně technického sněhu leží ve Sport areálu Klíny na Mostecku.

„Jezdí lanovka, jezdí sjezdovka Centrální, uvedli jsme do provozu i sjezdovku Kotvu a vlek pomu. Budeme pokračovat v zasněžování Slalomáku, tak aby byl připraven na příští týden," informoval Josef Dlouhý z klínského střediska.

Na víkend se tam pokusí upravit také žlutý a modrý běžkařský okruh.