„Na jaře tu někdo pomaloval sprejem, co se dalo, nalil do bazénu olej a rozbil všechna okna,“ řekl Martin Růžička, který následky řádění neznámých vandalů odstranil sám za finanční odpory města. „To uhradilo zasklení oken,“ poznamenal.

Dnes koupaliště nabízí rekreaci v krásném přírodním prostředí uprostřed lesa. „I když jsem odříznuti od okolního světa, návštěvníci tu najdou občerstvení, každý víkend je u nás nějaká akce, třeba právě teď o víkendu velkošenovské slavnosti,“ pozval Růžička. Lidi se na jeho koupališti mohou koupat zadarmo.

Přírodním koupalištěm u lesa se chlubí i Mikulášovice. Tady se návštěvníci nemusí jen koupat, ale můžou se tu i ubytovat v chatičkách.

„Vstupné je u nás téměř za hubičku. Dospělý za celodenní koupání zaplatí deset a dítě pět korun, máme tu i kiosek s občerstvením a hned vedle hřiště na volejbal nebo tenis,“ řekl Tomáš Fúsek z informačního střediska mikulášovické radnice. Koupaliště provozuje město.

Funguje už i jetřichovické koupaliště a tamní přilehlý kemp. Všechno provozuje od letošního roku obec.

„Koupaliště prošlo menšími stavebními úpravami, koupání je tu zadarmo, lidé se tu můžou i občerstvit v kiosku,“ poznamenala Marie Jelínková z jetřichovické radnice.

Ve všech třech přírodních koupalištích sledují kvalitu vody hygienici. Zatím je všude vhodná ke koupání.

RENATA OLEJÁROVÁ