Stop nekompetentním, všehoschopným a amorálním lidem v krajské politice. To je ve stručnosti apel signatářů Litoměřické výzvy, která vznikla ve městě Zahrady Čech 11.11.2011.

Signatáři této výzvy už mají za sebou jednu velkou zkušenost - podařilo se jim vytvořit tlak na krajskou radu a Eva Bulasová, členka roudnické ČSSD, odešla z postu ředitelky litoměřického gymnázia, Kritici ji měli za zlé i to, že ve funkci byla díky známosti se zástupcem hejtmanky Pavlem Koudou, přestože exředitelka tuto „nálepku” vždy popřela.

„Na základě zkušeností z kauzy litoměřického gymnázia, kde dva roky vedla gymnázium osoba odborně, morálně a manažersky nezpůsobilá, jmenovaná podle stranického klíče a osobních známostí, vyzýváme politické strany v Ústeckém kraji, aby se na kandidátkách do zastupitelstva Ústeckého kraje nacházeli pouze lidé morálně způsobilí a odborně kompetentní,” píše se v prohlášení Litoměřické výzvy, pod kterou je podepsáno třináct lidí. V této skupině jsou rodiče, ale i učitelé Gymnázia Josefa Jungmanna.

Výzva vznikla i jako reakce na rozhodnutí děčínských sociálních demokratů.

Ti totiž na své okresní konferenci zvolili na druhé místo kandidátky do krajského zastupitelstva v rámci voleb, které se uskuteční za rok, současného radního pro školství Petra Jakubce. Ten je ale zároveň aktérem tzv. kauzy „mrtvá kočka” a dosud se mu věrohodně nepodařilo vyvrátit nařčení Lukáše Kohouta, že ten pro radního na zakázku vymýšlel diskretiditační kampaně a Jakubec mu platil. (rpe)