Od roku 1990 diskutují lidé, politici, zástupci vlakové dopravy z Čech i ze Saska o obnovení vlakového spojení mezi městy Sebnitz a Dolní Poustevna a tím vytvoření okruhu Sasko-českého Švýcarska.

Přestože došlo již mnohokrát k pozitivnímu vyjádření a bylo řečeno i možné datum zahájení stavby, nepadlo doposud konečné rozhodnutí týkající se finančního zajištění provozu.

Proto obyvatelé regionu považují za nutné, aby lidé z obou stran hranice vyjádřili souhlas s tímto snažením, vyjádřili podporu výstavby a pozdějšího využívání vlakového spojení a tím také zesílili tlak na zodpovědné osoby, které rozhodují o tomto kroku.

Lidský provaz propojí obě nádraží

Obyvatelé měst Sebnitz, Dolní Poustevna a celého regionu se rozhodli tento cíl podpořit, a to tím, že se v pátek 12. června v 18.00 hodin sejdou na nádraží v Dolní Poustevně a vytvoří společně „lidský provaz" mezi oběma vlakovými nádražími.

Na akci budou pozváni zodpovědné osoby z vedení společností Drah z české i německé strany, a také politici, kteří budou mít od 19.00 na nádraží v Sebnitz možnost veřejně se vyjádřit ke stavbě a provozu vlakového spojení. Živá hudba a občerstvení jistě podpoří na obou nádražích dobrou náladu.

Mezi prvními tuto výzvu podpořili a podepsali:
Rainer Böhme (krajský zastupitel, předseda Kinoclubu Sebnitz – Dolní Poustevna)
Jaroslav Leksa (Klub turistů Dolní Poustevna)
Claus Krüger (krajský zastupitel), Günter Gebauer (městský zastupitel města Sebnitz)
Petr Vomáčka (městský zastupitel města Dolní Poustevna)
Bc. Jiřina Jirmanová (městský zastupitel města Dolní Poustevna.)
Martina Böhme (firma Německo – české služby)
Ingo Loth (sdružení ledního hokeje Eishirsche Sebnitz).

Akce je podporována městy Sebnitz a Dolní Poustevna.

Podepsání výzvy a vyjádření názorů je možné i na internetu: www.buerger--pro-bahn.homepage.t-online.de.