Seznam je už definitivní. V pondělí totiž skončila možnost registrace kandidátky na krajském úřadě. Překvapivě na seznamu chybí vládní strana KDU – ČSL.

Tajemník lidovců pro Ústecký kraj Rostislav Kadlec řekl, že budou kandidovat společně na kandidátce se Severočechy.cz. „Za KDU-ČSL je na kandidátce Zdeněk Vokatý, Alena Antošová a Jiří Landa. Jsme přesvědčeni, že budeme mít větší šanci dostat se do zastupitelstva,“ do­dal.

Zejména silné a velké strany už představily své lídry. ODS povede hejtman Jiří Šulc. Za ČSSD se bude o hlasy voličů ucházet Jaroslav Foldyna. Lídrem komunistů je krajský zastupitel Oldřich Bubeníček a Severočechů.cz náměstkyně mosteckého primátora Hana Jeníčková. Stranu zelených povede Petr Klepiš.

Krajské volby v roce 2004 vyhrála ODS. Komunisté skončili druzí a sociální demokraté třetí. ODS a ČSSD společně uzavřely smlouvu o spoluprací. Díky ní mají jedno místo v krajské radě. ODS je však při hlasování nepotřebuje. V zastupitelstvu má totiž většinu. ODS má 28 míst v krajském zastupitelstvu. ČSSD získala deset mandátů, zbývajících 17 zastupitelů bylo zvoleno za KSČM.